Z jednání rady: Budovu Centra volného času Pavučina dokončí tři firmy

8. 11. 2018 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

V úterý 6. listopadu se sešli nově zvolení radní na 1. schůzi Rady města Hustopeče.

Noví radní mají určené pracovní zaměření
Ze zasedání ustavujícího zastupitelstva vzešlo sedm radních, kteří budou zastupovat zájmy města v příštích čtyřech letech. Na první schůzi radní schválili své tematické pracovní zaměření. Místostarosta Bořivoj Švásta je radním pro životní prostředí a zemědělství a starostka Hana Potměšilová je radním pro školství a zdravotnictví. Radním pro kulturu a rodinnou politiku se stal Josef Horák. Michal Vejpustek pokračuje jako radní pro sociální oblast, stejně jako Zbyněk Háder, který je opět radním pro sport. Na investice a rozvoj bude dbát Michal Stehlík a na dopravu Ivana Bundilová.

Oprava kanalizace v areálu koupaliště započne už během podzimu
V létě začala kanalizace na letním koupališti, která je v provozu více než dvacet let, stávkovat. Jako nejrychlejší řešení se ukázalo uzavření toalet a navezení mobilních WC. „Celý areál koupaliště má vlastní kanalizaci, bohužel nyní už v havarijním stavu. Z toho důvodu jsme oslovili několik firem a vybrali jsme nejvhodnější nabídku s cenou přes 3 miliony korun,“ popsal situaci Švásta. „Oprava kanalizace začne z ulice Brněnská. Snahou je, aby se situace z tohoto léta už neopakovala,“ dodala Potměšilová.

Budovu Centra volného času Pavučina dokončí tři firmy
V říjnu vypovědělo město smlouvu o dílo s vybraným zhotovitelem nové budovy Centra volného času Pavučina. Důvodem bylo neplnění podmínek smlouvy a prodlužování dokončení termínu stavby. Formou jednacího řízení oslovilo město několik firem. „Zakázky se týkaly výplní otvorů, zelené střechy a celkového dokončení stavby. Nyní už máme vybrané firmy, které jednotlivé části a celou stavbu dokončí do konce května 2019,“ shrnula Potměšilová.

Zahradu Pavučiny částečně uhradí grantový příspěvek
Centrum volného času Pavučina získalo grantový příspěvek ve výši 320 tisíc korun od Biosférické rezervace Dolní Morava. „Peníze částečně pokryjí náklady na úpravu venkovního areálu Pavučiny. Máme hotovou studii a návštěvníci se mají na co těšit,“ vysvětlil Švásta.

34929

Vizualizace návrhu zahrady Pavučiny, FOTO: Archiv MěÚ Hustopeče

-ves-

 

odebírejte přes RSS