Z jednání rady: Do Hustopečí po třech letech přijede digitální laboratoř

15. 2. 2022 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli na své 93. schůzi už v pondělí 14. února, protože na svém minulém setkání ustanovili, že schůze se nyní budou konat zpravidla každé druhé pondělí (vyjma letních prázdnin). Na programu měli schvalování podání žádostí o dotace z dotačních programů Jihomoravského kraje, zapojení do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet, umístění pojízdné digitální laboratoře a nákup a prodej techniky městských služeb.

Do dotačních programů Jihomoravského kraje putuje šest žádostí

Jihomoravský kraj vyhlásil dotační programy pro rok 2022. Termín podání žádostí končí 28. února. Radní schválili celkem šest žádostí, které žádají o finanční podporu. Jedná se o tyto projekty:

· podpora zkvalitnění služeb v turistickém informačním centru,

· dovybavení zahrady na odloučeném pracovišti MŠ Na Sídlišti (ulice Komenského),

· dovybavení zahrady pro družinu ZŠ Komenského,

· rekonstrukce kříže za Křížovým vrchem,

· oprava krovu a střešního pláště památkově chráněného domu po paní Nohelové,

· následná péči o zeleň (arboristické ošetření několika vzrostlých stromů a nákup zavlažovacích vaků).

79923
Současný stav kříže za Křížovým vrchem.

Na radnici zavlaje tibetská vlajka

Město Hustopeče se opět připojí do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. Vyvěšením tibetské vlajky tak vyjádří podporu malému národu, který má podobně jako Česká republika před rokem 1989 přímou zkušenost s totalitním režimem a okupací. Vlajka bude vyvěšena 10. března, kdy si svět připomíná 63. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.

V březnu zaparkuje na náměstí digitální laboratoř FabLab Experience

Po třech letech se do Hustopečí vrací návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Digitální pojízdná laboratoř je vybavená např. elektronovým mikroskopem, laserovou řezačkou, 3D tiskárnami nebo robotickým ramenem. FabLab Experience navštěvuje žáky napříč regionem a seznamuje je s nejmodernějšími technologiemi. Do města přijede na pozvání SOŠ a SOU a Gymnázia. „Schválili jsme umístění kamionu ve spodní části náměstí. Školy se mohou těšit na 90 minutové výukové programy. Chtěli bychom domluvit i volné termíny pro veřejnost,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.

Městské služby získají novou sekačku

Radní schválili uzavření kupní smlouvy na prodej dvou traktorů zn. Zetor z majetku města Hustopeče. Finance z prodeje budou investovány do nákupu nové sekačky - mulčovačky, kterou budou pracovníci městských služeb používat ve svažitých terénech.

-ves-


 


 


 

odebírejte přes RSS