Z jednání rady: Do jara se rozšíří možnosti parkování v Hustopečích o více než 30 míst

13. 9. 2018 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

V úterý 11. září se konala 102. schůze Rady města Hustopeče.

Do jara se rozšíří možnosti parkování v Hustopečích o více než 30 míst
Do konce roku přibudou parkovací místa v ulicích Brněnská a Šafaříkova. V ulici Brněnská se jedná o prostor před budovou Policie ČR, kde vznikne šest podélných parkovacích míst. V ulici Šafaříkova, v místě, kde navazuje na ulici Havlíčkovu, vzniknou podélné parkovací pruhy, které umožní pohodlně zaparkovat 18 vozidlům. „Od jara 2019 bude k dispozici také osm parkovacích míst v ulici Komenského, přímo naproti vchodu do základní školy. Projekt počítá i s chodníkem a přechodem pro chodce,“ doplnila starostka Hana Potměšilová.

Vybavení šaten krytého bazénu bude hotové do konce roku
Rekonstrukce zázemí krytého bazénu je v plném proudu. Město poptalo na vybavení šaten tři firmy. „Důležitá pro nás byla cena i rychlost. Vybraná firma by měla mít do konce roku hotovo,“ uvedl místostarosta Bořivoj Švásta. „Předpokládáme, že v lednu už bude krytý bazén v provozu, ale je důležité, jak dopadnou revize a následná kolaudace,“ doplnil Švásta..

Přeložka plynu se dotkne čtyř ulic
V ulicích Údolní, U větrolamu, Pionýrská a Ludvíka Svobody bude společnost GAsAG spol. s r.o. provádět přeložku plynu. „Nyní jsme schválili jejich projektovou dokumentaci,“ vysvětlila Potměšilová.

Parkování v ulicích Vinařská a Kpt. Jaroše dostane jasnou podobu
Radní zadali zpracování studie, která řeší možnosti parkování v ulicích Vinařská a Kpt. Jaroše. Studie bude řešit celou lokalitu včetně chodníku. „V ulici Vinařská vzniká bytový dům. Proto chceme řešit parkování jak pro stávající obyvatele, tak pro nové,“ shrnul Švásta.

Boží muka se dočkají obnovy
Boží muka umístěná nad Hustopečemi ve viniční trati Růženy pochází ze 17. století. Tato nemovitá kulturní památka se nachází ve značně narušeném stavu, způsobeném zejména povětrnostními vlivy a přirozeným stárnutím materiálů. „Dlouhá léta se s Božími mukami nic nedělo, hlavě z toho důvodu, že oficiálně nikomu nepatřila. Zmiňovaná památka je již v majetku města a připravujeme podklady k její obnově. Protože se jedná o kulturní památku, budou veškeré kroky schvalovány Státním památkovým úřadem,“ objasnila současnou situaci Potměšilová. O úpravu povrchu terénu a odstranění náletových rostlin se postarají zaměstnanci městských služeb.

32626
Současný stav Božích muk., FOTO: Archiv MěÚ Hustopeče

-ves-

 

odebírejte přes RSS