Z jednání rady: Dvorní fasádu v domě U Synků čeká oprava omítek

28. 2. 2018 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli na 86. schůzi Rady města Hustopeče dne 27. února 2018.

V budově Polikliniky dojde k výměně světel 
Prostory Polikliniky se stále zvelebují. Na návštěvníky čeká nové čalounění lavic nebo nový výtah. Dalším krokem je nyní výměna osvětlení společných prostor. „Rozhodli jsme se vyměnit stávající staré zářivky za nové LED osvětlení. Kromě zvýšení komfortu přinese tato výměna i významnou finanční úsporu,“ vysvětlila starostka Hana Potměšilová. K výměně dojde v nejbližší době a bude stát 76 tisíc korun. 

Dvorní fasádu v domě U Synků čeká oprava omítek 
Renesanční dům U Synků patří mezi významné kulturní památky ve městě. Sídlí zde Městské muzeum a galerie Hustopeče i Turistické informační centrum. Vzhledem ke stáří památky zde dochází k dílčím opravám. Na rok 2018 je naplánována oprava omítek dvorní fasády. Vhodný dotační titul nabízí program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností a město Hustopeče žádá o 100 tisíc korun. „Spoluúčast města je v tomto případě necelých 35 tisíc korun,“ dodal místostarosta Bořivoj Švásta.

25457
Současný stav omítek, FOTO: Archiv MěÚ Hustopeče

Posílení veřejného osvětlení na propojce ulic
Propojení ulic Ludvíka Svobody a U Větrolamu chodníkem pro pěší bude doplněno o veřejné osvětlení. Jeden stožár s ledkovým svítidlem 30 W by měl zajistit bezpečnější průchod tímto prostorem. Tento požadavek byl zaznamenán před časem na mapě závad a nyní dochází k jeho realizaci.

Poliklinika bude mít vlastní přípojku plynovodu
Z předání nemocnice pod správu kraje a ponechání Polikliniky ve správě města Hustopeče vyplynula i nutnost vlastní soběstačnosti obou zařízení. Proto dojde od března 2018 k budování středotlakové přípojky plynu v budově Polikliniky. „Hotovo by mělo být v roce 2019. Přípojka povede z ulice Hybešova podél asfaltového chodníku. Práce půjdou ruku v ruce s budování bezbariérové trasy na této ulici,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.
Přeložka přípojky je vyvolána záměrem města vybudovat na ulici Žižkova podporované byty. Přes tyto pozemky vede plyn k Poliklinice a ochranné pásmo neumožňuje na plynové přípojce bytové domy postavit.

-ves-

 

 

odebírejte přes RSS