Z jednání rady: Krytý bazén otevře své brány o měsíc později

24. 10. 2018 · 2 minuty čtení
Téma Z města

Radní se sešli v úterý 23. října na 106. zasedání Rady města Hustopeče.

Město opětovně řeší parkování v ulici Pitnerova
Už před časem jsme informovali o tom, že vedení města plánuje v ulici Pitnerova vybudovat kolmá parkovací místa. Pozemky kolem domu jsou v majetku bytového družstva Pálava a jednotlivých spoluvlastníků, proto s nimi probíhala jednání o bezúplatném převodu části pozemku. „Vše bohužel zastavilo úmrtí jednoho z vlastníků, protože jsme museli čekat na ukončení dědického řízení. Nyní chceme jednání znovu otevřít,“ vysvětlila zdržení starostka Hana Potměšilová. „Máme připravený projekt, který počítá se vznikem 10 parkovacích míst, zachováním sběrného hnízda i novým chodníkem,“ dodal místostarosta Bořivoj Švásta. Součástí dohody o bezúplatném převodu pozemku je tříletá péče o zeleň v okolí domu, kterou budou provádět zaměstnanci městských služeb.

Jednací řízení na Pavučinu bude vyhlášeno ihned po předání stavby
V pondělí 15. října odstoupilo město Hustopeče od smlouvy o dílo se zhotovitelem nové budovy Centra volného času Pavučina. O den později si zhotovitel tuto zprávu převzal z datové schránky. Nyní se jedná o předání stavby. „Máme nachystané všechny podklady, abychom ihned po předání stavby mohli vypsat jednací řízení a vybrat nového zhotovitele, který stavbu dokončí,“ popsala současnou situaci Potměšilová.

Krytý bazén otevře své brány o měsíc později
Krytý bazén je od srpna v rekonstrukci. Po osmadvaceti letech provozu se dočká kompletně nového zázemí a nabídne tak návštěvníkům současnou standardní kvalitu. Modernizace vestibulu, šaten, ohříváren a sociálního zázemí bude stát více než 12 milionů korun, pět milionů půjde z rozpočtu města a zbytek pokryje dotace. Realizační firma požádala o prodloužení termínu dokončení do 23. ledna 2019. „Bourací práce přinesly nová zjištění o použitých materiálech, proto došlo k prodloužení technologických postupů,“ uvedl Švásta.

S uplynulým volebním obdobím končí činnost dosavadních komisí
Radní schválili s koncem volebního období zrušení všech dosavadních pracovních komisí rady města. „Všem předsedům i členům děkujeme za výbornou spolupráci během minulých čtyř let,“ řekla Potměšilová. Komise i výbory budou opět vznikat po ustavujícím Zastupitelstvu města Hustopeče, kde se bude volit starosta, místostarosta, členové rady, ale také předsedové finančního a kontrolního výboru. Veřejné zastupitelstvo se koná ve čtvrtek 1. listopadu v jídelně Základní školy Komenského.

-ves-


odebírejte přes RSS