Z jednání Rady: nové třídy v MŠ Na Sídlišti čekají na vybavení

29. 10. 2020 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

 Na 57. schůzi Rady města Hustopeče, konané v úterý 27. 10. 2020, byla na programu například podpora Diakonie Broumov, okolí bytových domů na ulici Žižkova či vybavení prakticky dokončených tříd na MŠ Na Sídlišti.

Město podpoří provoz Diakonie Broumov

Ve městě Hustopeče se nachází velké kontejnery na oděvy patřící Diakonii Broumov, která se v současné době nachází v kritické situaci z důvodů uzavření jejich obchodů a výdejních středisek. „Město se rozhodlo, že přispěje darem ve výši 5 tisíc korun na nákup pohonných hmot tak, aby mohli kontejnery z Hustopečí odvážet,“ popisuje pomoc starostka Hana Potměšilová. „Prodejem oblečení Diakonie získává peníze na svůj provoz, bohužel v současné době je to pro ně značně obtížné, proto jsme se rozhodli, že jim v jejich nouzi pomůžeme,“ říká starostka.

Radní jednají o okolí nových domů na Žižkově

První dům na Žižkově ulici je již obydlen, okolí nových domů je zatím poměrně prázdné. Proto vznikl návrh řešení na úpravu prostředí v jejich bezprostřední blízkosti, který by zajistil výsadbu zeleně či umístění nového mobiliáře. „Pro nájemníky z domu pro osoby s pohybovým handicapem jsou v plánu například lavičky k posezení či možnost kratičké procházky kolem domu mezi okrasnými výsadbami. U druhého domu by byla zahrada uzpůsobena hlavně dětem,“ přibližuje plán řešení starostka. V současné době je návrh ve fázi připomínkování, avšak s většími úpravami vedení města nepočítá.   Návrh řešení okolí bytových domů na ulici Žižkova.

63385

Termín vánočních prázdnin pro děti ze školek

Radní města schválili přerušení provozu v obou mateřských školách, a to v termínu od 23. 12. 2020 do 3. 1. 2021. „Město, jakožto, zřizovatel školek, vyhlašuje přerušení provozu, vycházíme z toho, co naplánuje stát,“ říká starostka.

Byl vybrán dodavatel vybavení pro nové třídy MŠ Na Sídlišti

Nástavba dvou tříd v MŠ Na Sídlišti je prakticky hotová a radní aktuálně vybrali dodavatele vybavení. Z osmi dodavatelů vybrali radní nejvýhodnější nabídku firmy z Nymburka za cenu 977 tisíc bez DPH. „Firma dodá vybavení nejpozději do 31. 1. 2021 a součástí dodávky budou například interaktivní tabule, kuchyňka pro paní učitelky, vybavení šaten pro děti i personál, postele či stolky – vzniknou tam tedy dvě kompletně vybavené třídy,“ těší se Potměšilová. Nové třídy vznikají proto, aby se navýšila kapacita mateřských škol. „Zákonná povinnost je přijímat děti od 3 let. Od rodičů je tlak na přijímání děti mladších 3 let, nově vybudované třídy nám to dovolí“ vysvětluje investici starostka.

-vyh-

odebírejte přes RSS