Z jednání rady: Od září bude v Hustopečích jezdit školní autobus

31. 5. 2018 · 3 minuty čtení · 2 fotografie
Téma Z města

V úterý 29. května se konala 94. schůze Rady města Hustopeče.

Školní autobus začne jezdit od 3. září
O zřízení linky školního autobusu pro dopravu dětí do základních škol se uvažuje již několik let. Každodenní přetížení silnic v okolí škol je velký problém a školní autobus je jednou z variant, která může situaci zlepšit. Projektu předcházel dlouhodobý průzkum, který zjišťoval počet dětí, nejčastější lokality, konzultace s odborníky a teoretické i praktické možnosti provozování školního autobusu.
„Máme za sebou i dotazníkové šetření, které se konalo v rámci projektu Obec přátelská rodině. Potřeba zřídit školní autobus tam také zazněla,“ uvedla starostka Hana Potměšilová. Autobus vyjede každé ráno a bude zastavovat na 11 místech dle jízdního řádu. V případě nevytíženosti ho mohou využívat senioři. „Jízdné ve školním autobuse bude zdarma, o financování projektu se postará město. Poprvé vyjede v pondělí 3. září,“ dodala Potměšilová.

28691
Návrh trasy školního autobusu, FOTO: Archiv MěÚ Hustopeče

Rekonstrukci krytého bazénu podpoří dotace
Krytý bazén patří mezi nejvytíženější sportoviště ve městě. Poslední větší rekonstrukce se zde konala v roce 2012 a dílčí opravy probíhají neustále. V minulém roce podalo město žádost o dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Žádalo o 12,5 milionu korun na rekonstrukci sociálního zázemí (šaty, sprchy, toalety). Z důvodu velkého převisu žádostí nebyl projekt doporučen k financování. Po zpracování výsledků výběrových řízení úspěšnějších žadatelů se uvolnily finanční prostředky a akce byla podpořena. „Dotace pokryje zhruba polovinu nákladů. Teď budeme soutěžit firmu a předpokládáme, že se bude rekonstrukce konat na podzim a bazén bude pár měsíců zavřený,“ uvedla Potměšilová. Nová podoba sociálního zázemí bude spočívat v bezbariérovém přístupu z vestibulu až k bazénům, převlékárny budou ve formě otevřeného prostoru s převlékacími kabinkami a novými skříňkami. Dále budou zrekonstruovány toalety a sprchy.

Sociální zařízení ZŠ Nádražní
Základní školu Nádražní trápí odpady a nevyhovující sociální zařízení. Projekt na rekonstrukci je připravený díky tomu, že byl součástí neúspěšné žádosti o dotaci na bezbariérovost. „Po domluvě jsme se nakonec rozhodli provést pouze část plánovaných oprav. Vyměníme sanitární techniku, dveře a uděláme základní opravy, které by měly zabránit možným haváriím,“ upřesnil místostarosta Bořivoj Švásta.

Základní škola Komenského má nového ředitele
Ve druhém kole přijímacího řízení byl ze čtyř přihlášených uchazečů na pozici ředitele Základní školy Komenského vybrán Mgr. Jaroslav Vysloužil, který mnoho let vedl Základní školu a mateřskou školu v Rakvicích.

Stavební práce na ZŠ Komenského startují dle plánu
Radní vybrali zhotovitele stavebních úprav a vybavení Základní školy Komenského. „Přihlásily se čtyři firmy, jedna nesplnila podmínky zadávací dokumentace. Byla vybrána nejvýhodnější nabídka, i ta však překročila projekční cenu,“ uvedl Švásta.

Poslední etapa rekonstrukce MŠ Pastelka odsunuta na příští rok 
Během minulých let byla ve třech etapách zrekonstruována obě křídla budovy Mateřské školy Školní/Pastelka (všechny třídy) a kotelna. Nyní zbývá zmodernizovat kuchyň se sklady a ředitelnu. „Vyhlásili jsme veřejnou zakázku, ale nikdo se nepřihlásil. Rekonstrukci lze realizovat pouze o prázdninách, proto jsme se rozhodli ji přesunout na příští rok,“ zdůvodnil odložení Švásta.

Dům zdraví změnil majitele
V pátek 25. května se konalo oficiální rozloučení Bruno Wamsera, majitele Domu zdraví, s bývalými i současnými zaměstnanci a lékaři. Wamser z důvodu věku po více než dvaceti letech opouští svoje aktivity ve městě. „Pan Wamser mi předal dárkový poukaz v hodnotě 50 tisíc korun určený na sociální účely. Domluvili jsme se již předem, že sumu využijeme na zřízení služby Senior taxi,“ uvedla Potměšilová. Novým majitelem Domu zdraví se stala společnost Česká lékárna holding (značka Dr.Max). „Se zástupci firmy jsme také jednali o možnostech podpoření tohoto projektu,“ dodala. 28692
Bruno Wamser se rozloučil se svým působením v Hustopečích, FOTO: Miroslav Strouhal.

-ves-


 


 

 

odebírejte přes RSS