Z jednání Rady: Původní malby ve hřbitovní kapli budou obnoveny

17. 2. 2021 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Opět po 14 dnech, v úterý 16. 2., se radní města sešli na své 65. schůzi a na programu měli například výběr zhotovitele výmalby hřbitovní kaple, výměnu oken ve startovacích bytech či úpravu parkování.


Původní malby budou obnoveny
Při rekonstrukci hřbitovní kaple byly objeveny původní malby, které se nyní skrývají pod bílou výmalbou. „Rádi bychom je obnovili a ukázali jejich krásu. Ústav památkové péče nám naše rozhodnutí schválil a na schůzi rady jsme vybrali zhotovitele s nejpříznivější nabídkou,“ raduje se starostka Hana Potměšilová. Z pokladny města tak poputuje na renovaci 350 tisíc s DPH. Rada také schválila zařazení rekonstrukce do programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností. „Je tedy možné, že na obnovu maleb získáme finanční podporu – bavíme se až o 200 tisících,“ dodává místostarosta Bořivoj Švásta.

Startovací byty získají nová okna
132 tisíc bez DPH, to je částka, za kterou bude pořízeno šest nových francouzských oken do startovacích bytů v ulici Svatopluka Čecha. „Okna chceme měnit před generální opravou střechy, která by mohla proběhnout v tomto roce“ dodává starostka.

Další z umělých trávníků bude vyčištěn
Na základě plánu Městských služeb Hustopeče byl vytipován další z umělých trávníků na venkovních sportovištích, který je na řadě s čištěním. „Jako první se čistil povrch za ZŠ Nádražní a letos se zaměříme na hřiště v ulici Lipová,“ říká místostarosta. Jedná se o finančně náročnou záležitost, proto čištění ploch po městě probíhá v jednotlivých fázích. Pracovat se začne v dubnu a cena se pohybuje ve výši 107 tisíc bez DPH.

Návrhy na úpravu parkování schváleny
Na návrh dopravní komise dojde ke dvěma změnám v parkování ve městě. V ulici Svatopluka Čecha bude u nových parkovacích zálivů umístěno značení zakazující parkování nákladních vozidel. „Je to ryze z důvodu bezpečnosti při vjíždění na komunikaci,“ osvětluje rozhodnutí rady starostka. Druhá úprava se týká osmi parkovacích míst v ulici Tábory naproti SOŠ a SOU. „V pracovní dny budou moci řidiči využívat parkoviště maximálně 2 hodiny, a to mezi 7.00 a 18.00 hodin. Stačí, když si za okno dají parkovací kotouč nebo pro začátek lísteček s časem příjezdu – budeme ho zatím tolerovat,“ vysvětluje starostka. Obě označení budou umístěna v průběhu měsíce března.

Mobilní očkovací tým Girasole
Od středy 17. 2. funguje mobilní očkovací tým Girasole, který bude v mikroregionu očkovat imobilní seniory proti nemoci Covid-19. „Pro nepohyblivé seniory je to příznivá zpráva. V Hustopečích máme občany starší 80 let, kteří jsou těžce pohybliví nebo dokonce imobilní a je problém s jejich dopravou do očkovacího centra,“ říká starostka města Hana Potměšilová. Senioři, kteří tuto službu využijí, musí být zaregistrováni nebo přeregistrováni na Nemocnici Břeclav.

66078

-vyh-

odebírejte přes RSS