Z jednání rady: V květnu bude uzavřena část ulice Tábory, změnil se ceník Městských služeb, silnice mezi Brněnskou a Šafaříkovou bude slepá

26. 4. 2018 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Radní se sešli v úterý 24. dubna 2018 na 91. schůzi Rady města Hustopeče.

Silnice mezi ulicemi Brněnská – Šafaříkova bude slepá
Spojovací komunikaci mezi ulicemi Brněnskou a Šafaříkovou používají na zkrácení cesty převážně chodci a cyklisté. Navíc ji využívají obyvatelé domů, kteří z ní mají vchod do domu, garáže nebo zahrady. Po úpravě vozovky a nainstalování veřejného osvětlení se silnice stala atraktivní pro hustopečské i mimohustopečské řidiče motorových vozidel. Ti zde jezdí i přes zákaz vjezdu motorových vozidel „Komunikace byla už při opravě plánovaná jako cyklotrasa, případně trasa pro pěší. Bude označena jako slepá ulice. Do uvedené lokality budou moci vozidla vjíždět pouze ze strany od ulice Šafaříkova. Pro ostatní provoz bude ulice uzavřena pomocí městského mobiliáře, který bude instalován začátkem května,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.

V květnu bude uzavřena ulice Tábory
Část areálu SOŠ a SOU Hustopeče se proměnila ve staveniště, protože se zde staví nová budova. Z tohoto důvodu bude část ulice Tábory v úseku křižovatka Komenského – křižovatka Dvořákova úplně uzavřena v termínu od 2. do 20. května. „Na žádost stavební firmy, která bude stavět skelet budovy a jezdit technikou na staveniště, jsme uzavírku schválili,“ vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta.

27323

Část ulice bude úplně uzavřena od 2. – 20. května., FOTO: Googlemaps.com

U Lipovky mohou parkovat jen návštěvníci hřiště
Hřiště na ulici Lipová patří mezi nejoblíbenější místa pro děti ve městě. V září vzniklo u hřiště šest podélných parkovacích míst. Bohužel tuto plochu často využívají nejen návštěvníci hřiště, ale parkují zde dodávky nebo autobusy, které svou tíhou vybudovaná místa ničí. „Rozhodli jsme se tedy označit místa tak, aby bylo jasné, pro koho jsou určena: Vyhrazena pro návštěvníky dopravního hřiště,“ sdělil Švásta.

Hustopeče budou součástí aplikace Turista v mobilu
Turista v mobilu je aplikace, která pomáhá s plánováním výletů a návštěv zajímavých míst České republiky. Díky jejímu stažení budete mít přehled o nejzajímavějších místech, které se nachází ve vámi vybrané lokalitě. V současnosti obsahuje přes 4500 tisíce turistických tras a seznam kulturních akcí. „Aplikace má podle nás přínos pro místní i turisty, proto jsme schválili její nákup a brzy mezi výlety najdete i Hustopečsko,“ řekla Potměšilová.

Změnil se ceník Městských služeb
Radní schválili aktualizovaný ceník prací Městských služeb na rok 2018.
Nový ceník naleznete ZDE nebo v areálu Městských služeb.

-ves-


odebírejte přes RSS