Z jejích románů je cítit "člověčina" a život. Jana Benková čerpá z příběhů lidí

16. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Kultura

Pozvání do středeční literární kavárny přijala spisovatelka Jana Benková. Ta patří mezi nejoblíbenější slovenské autorky ženských románů a daří se jí i u nás.
Jana Benková vystudovala ekonomii a po ukončení školy se věnovala práci novinářky, psala o umění, kultuře i sportu. Je autorkou celé řady rozhovorů se známými osobnostmi a působila i v politice na pozici mluvčí a mediální poradkyně. Nyní se věnuje psaní ženských románů. „Svoji prvotinu jsem vydala v době, kdy byly na Slovensku k dostání pouze „harlekýnky“. Kniha měla obrovský úspěch, tak jsem pokračovala,“ vysvětlila, jak se dostala k tomuto žánru, Benková.

Náměty sbírá nejčastěji v běžném životě. „Nejraději mám besedy a rozhovory s lidmi, všímám si jejich radostí i trápení a ty potom zapojuji do svých příběhů,“ doplnila Benková.
V roce 2012 se stala Autorkou roku v největší anketě slovenských čtenářů a její tvorba je oblíbená také u nás. „Můj tatínek je křtěný Vltavou, takže já mám v sobě polovinu české krve. Je to můj druhý rodný jazyk a jsem moc ráda, že jsem se dostala i na český trh,“ uvedla Benková.
Mezi její tituly patří například Máš, cos chtěl, miláčku, Malinový sen nebo nejnovější Uličnice. Pestrou nabídku románů Jany Benkové najdete rovněž v hustopečské knihovně.
-hrad-

odebírejte přes RSS