Z Kabelkománie bude tradice

17. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

Zaměstnanci Sociálního odboru města Hustopeče navázali na úspěch prvního ročníku Kabelkománie, kdy se vybralo více než 10 tisíc korun, které putovaly do Nadace pro dárce kostní dřeně. Sběrná místa se opět otevřela zájemcům během měsíce září a samotný prodej se konal v sobotu 7. října na Dukelském náměstí, kde zrovna vrcholily Burčákové slavnosti. „Letos šlo do prodeje 327 kabelek. Vybralo se jich zhruba o 100 více, ale ty jsme museli vyřadit, protože byly ve špatném stavu,“ řekl vedoucí Sociálního odboru Tomáš Laz.

Kabelky byly nabízeny za minimální cenu 50 Kč za kus. „Snažili jsme se dámám vysvětlovat, že jejich koupí přispějí na dobrou věc,“ doplnil. Laz. Nakonec se podařilo prodat 104 kabelek a do nadace tak poputuje 8 246 korun. „Vybrali jsme o trochu méně než minulý rok, ale i tak je to velmi pěkný výsledek a děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli,“ řekl sociální pracovník Pavel Furch. „V akci hodláme pokračovat, rádi bychom z ní udělali tradici,“ dodal.
Neprodané kabelky dostanou příležitost udělat radost a zároveň pomoci na dalších akcích. „Neprodané kabelky poputují do Znojma, kde vlastně celá Kabelkománie vznikla a budou prodávány tam,“ uzavřel Furch.

-ves-

21376

21377

odebírejte přes RSS