Z táborů, kde středem dění nejsou děti, ale koně

15. 7. 2020 · 2 minuty čtení · 21 fotografí · 1 video
Téma KulturaSport
Skoro to vypadá, že se z Hustopečí brzy stane westernové městečko plné zdatných koňáků. Tábory s koňmi jsou jedny z nejoblíbenějších a tento týden se sešly hned dva. A oba dva jsou zaplněné do posledního místečka. Kromě krásného pocitu z jízdy na koni se tu děti učí i tvrdé práci a zodpovědnosti za druhé.


Letní táborová sezona běží na plné obrátky a tento týden probíhají hned na dvou místech. Příměstský na pavučině a spací na Valkýře. Společné mají to, že na obou pracují děti s koňmi. Po dětech, které se na tábor hlásí, není požadováno žádných speciálních zkušeností.

„Děti nemusí nic ovládat, měly by být aspoň manuálně zruční nebo ochotní přiložit ruku k dílu, protože se o koníčky i starají. Učí se i vyčistit boxy, nachystat krmení, dát vodu do výběhu, učí se i koně čistit,“ vysvětluje vedoucí tábora Simona Jakubčíková. „Jezdecky nemusí být nijak vzdělaní, ten tábor je určený i pro úplné začátečníky,“ dodává.

Od rána se děti nezastaví – téměř hned po příchodu přikládají ruku k dílu a tráví čas s koňmi. „Ráno na osmou děti nastoupí, zahrají si nějaké rychlé hry, aby se vyřádily a naběhly zase na ten táborový režim a pak celé dopoledne tráví u koní,“ líčí vedoucí Jakubčíková.

Stejně tak jako na jízdárně na Pavučině, i na Valkýře se tento týden prohánějí děti na koních. Tábor zatím stále láká spíše děvčata. „Máme pětadvacet dětí, deset dětí tu spí a patnáct dětí je tu jako na příměstském táboru,“ upřesňuje Jana Sigmundová, vedoucí tábora a majitelka ranče.

Přestože některé děti na Valkýře spí a prožívají tak spolu i večerní aktivity, je program podobný jako na Pavučině – dopoledne patří koním. „Ráno budíček, některé děti už jsou vzhůru, jiné taháme z postele. Celé dopoledne jsme u koní, děti se starají o koně, čistí je, potom jsme tady na jízdárně nebo jdeme na procházku kolem rybníka. Po obědě je polední pauza a poté následují spíše takové ty klasické táborové věci – hrajeme hry, jdeme na rozhlednu nebo se koupeme v bazéně,“ představuje program dne vedoucí tábora. -slam-

odebírejte přes RSS