Z Valkýry vyrazilo 40 jezdců na vyjížďku do Nikolčic

13. 10. 2016 · 1 minuta čtení · 5 fotografí

V sobotu se na ranči konal druhý ročník Vyjížďky s Valkýrou. Přípravy vyvrcholily den předem za účasti všech členů, dětí, mechanizace i zvířat. V sobotu ráno nám slunečné nebe přálo a začali se sjíždět hosté. Účast byla velmi slušná a z naší jízdárny vyrazilo přes 40 jezdců na trasu Nikolčice a zpět.

V Nikolčicích jsme se stavili na malé občerstvení v restauraci. Po návratu na ranč bylo pro ně a jejich čtyřnohé miláčky nachystáno další překvapení v podobě disciplíny se zvláštním názvem – Skok mezi kozy. Mnozí nevěděli, co si pod tím mají představit, někteří si i něco představovali, ale realita byla nakonec docela jiná. Jednalo se o skok přes překážku v kozím výběhu s možností utrhnout si dárkové předměty, které byly zavěšeny na ráhně nad ní. Myslím si, že podle výskání a frekvence nájezdů na překážku si to všichni náramně užívali. Bohužel došlo v zápalu boje i k pádům, ale ty nezanechaly na jezdcích ani koních žádné vážnější následky.

Po skončení vyjížďky si všichni oddychli v hospůdce u piva a občerstvení, které pro ně bylo nachystáno v rámci startovného. Doufáme, že jim na tuto akci zbude pěkná vzpomínka, možná i v podobě kokardy, jak jinak než v limetkově zelené barvě. Věříme, že nám příští rok zachovají svoji přízeň, opět dorazí v hojném počtu a užijí si stejně jako letos.

Irena Prudká, ranč Valkýra, Foto: archiv ranče

odebírejte přes RSS