Za bruslením s Pavučinou premiérově do Moutnic

21. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport

Příchod zimy do Hustopečí každoročně doprovází výjezdy Centra volného času Pavučina za zimním bruslením. Ledovou plochu v uplynulých letech poskytoval zimní stadion v Břeclavi. Letos poprvé mohli bruslaři z Hustopečí vyzkoušet led v novém stadionu v Moutnicích.


Sportovní centrum v Moutnicích bylo otevřeno minulý rok, a protože v Břeclavi nezbyl pro Pavučinu prostor, volba byla jasná. „Moje první dojmy z nového prostředí jsou určitě velmi pozitivní. Je to tu krásné, čisté, nové. Plocha je sice menší, než v Břeclavi, ale to nám zas tolik nevadí, stejně jako absence tribun. Je tu krásná restaurace, ze které je výhled na kluziště, což se hodně líbí rodičům. Myslím, že sem budeme jezdit rádi,“ těšil se ředitel pavučiny Petr Fridrich.

První návštěvu na novém stadionu si nenechala ujít osmdesátka zájemců. „Je tu veškeré zázemí, jaké jsme měli v Břeclavi, to znamená prostor pro hokejisty,  pomocné branky pro začínající děti. Museli jsme ovšem upravit vstupné za bruslaře, abychom zvládli zaplatit pronájem, takže se nově platí 80 Kč za každého bruslaře. Jediným zádrhelem, na který jsme dnes narazili je uzavřená cesta z Velkých Němčic na Moutnice, takže se to musí objet, ale to už budeme pro příště vědět,“ varoval před uzavírkou.

Hustopečští mají ledovou plochu v Moutnicích rezervovanou celkem v šesti termínech, a to včetně oblíbeného silvestrovského bruslení. „Na Silvestra pojedeme dopoledne, jinak máme zarezervované nedělní podvečery. Podrobný rozpis najdou zájemci na webu Pavučiny,“ pozval Fridrich na další výjezdy. -nov-

odebírejte přes RSS