Za humny poletovali draci při Drakiádě

19. 10. 2021 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Pouštění draků neodmyslitelně patří k podzimnímu období a není divu, že tato venkovní aktivita stále baví nejen ty nejmenší, ale také dospělé. Ty vylákala v neděli 17. října k místní rozhledně, kde se konala již tradiční farní Drakiáda. 


Farní Drakiáda probíhá každoročně, ta loňská se však bohužel nevyvedla. „Tentokrát je to bohužel po dvou letech, minulý rok nám to kvůli pandemii nevyšlo. Letošní počasí nám bohužel úplně nepřeje, co se týče větru, takže to dneska nebude úplně zadarmo, aby se ti draci alespoň malinko vznesli, ale zase máme pěkné počasí, co se týče sluníčka, a není skoro zima, takže je super, že jsme se s dětmi konečně zase mohli sejít,“ bilancuje organizátor Petr Najman.

I po roční odmlce ale koncept akce zůstal stejný. V 15 hodin se u kostela sv. Václava a Anežky České sešli „letci“, kteří k mandloňovým sadům chtěli dorazit společně. U rozhledny je čekalo překvapení v podobě koncertu pod širým nebem. „To bylo překvapení i pro nás, včera nás kontaktovala jedna paní, zda nám tu může zpívat, a dokonce se mělo hrát i na cello, ale kvůli nějakým zdravotním komplikacím to cello bohužel nevyšlo, takže tu máme takový hudební podkres. Ta paní, pokud se nepletu, je pěvkyní gospelu, a tak tu máme takový příjemný doprovod k tomu pouštění draků,“ usmívá se Najman.

Zprvu to vypadalo, že letošní pouštění draků bude velmi komorní akce. Nakonec se ale počet draků ve vzduchu ještě navýšil, a to o ty, kteří se rozhodli strmou cestu k rozhledně absolvovat sami, nebo se svými draky vyšli ven bez toho, aniž by o organizaci Drakiády věděli.

-slam-

 

odebírejte přes RSS