Za Hustopečemi roste nákupní a průmyslová zóna

2. 2. 2022 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Dvě průmyslové haly s více než stovkou pracovních míst, supermarket, myčka aut a nákupní zóna s menšími prodejnami. Za Hustopečemi ve směru na Starovice roste nová obchodní a průmyslová zóna v celkové hodnotě přes půl miliardy korun.


Dva velcí investoři se sešli na zelené louce za Hustopečemi ve směru na Starovice. První z nich už kopl do země a v zadní části pozemků blíže cyklostezce buduje průmyslový areál o rozloze 8,2 ha, na kterém vyrostou dva objekty pro logistiku a lehkou výrobu. Součástí projektu v hodnotě 400 milionů korun je i napojení na místní komunikace. 

„Město Hustopeče už od roku 2016 intenzivně pracuje na realizaci územního plánu v této lokalitě. Celé to začalo zakoupením pozemků a pokračovalo se v loňském roce prodloužením komunikace v ulici Žižkova, kde se vybudovala i nová parkovací místa a veřejné osvětlení. Ten projekt skončil výstavbou nového kruhového objezdu ve směru na Velké Němčice, který na své náklady vybudovala firma Contera - developer, který v nové zóně nyní staví první halu. Objezd nám firma předala do vlastnictví a my jej zase předáme Jihomoravskému kraji,“ vysvětluje souvislosti starostka Hana Potměšilová, která je s oběma investory v kontaktu.

Po dokončení prací na okružní křižovatce začala stavba samotné průmyslové zóny. Do konce července tohoto roku bude hotová první hala s více než 90 pracovními místy a na její otevření plynule naváže stavba druhé haly s dalšími 30 volnými místy. Velkou devízou projektu je 45% procent zeleně a stromů v okolí hal.

Obchodní část rozlehlého areálu se začne budovat později. „Firma Kutari předpokládá, že by během podzimu tohoto roku mohla získat stavební povolení tak, aby v průběhu roku 2023 měli hotovo. Už dnes můžeme prozradit že v té obchodní části vyroste supermarket Kaufland, mycí linka pro auta a nákupní zóna s prodejnami nejrůznějšího druhu, jaké známe třeba z Břeclavi nebo Hodonína,“ tlumočí starostka plány druhého developera.

Samotné Město Hustopeče má v blízkosti staveniště vlastní investice v hodnotě celkem 13 milionů korun, a to veřejné osvětlení k novému kruhovému objezdu a novou komunikaci o šířce okolo sedmi metrů, určenou především pro nákladní vozidla směřující do průmyslových zón v této lokalitě. „Už dnes když vyjdete cyklostezkou ke Starovicím, tak uvidíte, že zemní práce na nové komunikaci byly ukončeny a kompletně hotovo bude v květnu tohoto roku. Kolem komunikace povede nový chodník, který na své náklady vybuduje právě firma Kutari jako dar městu, podobně jak Contera, která vybudovala a předala kruhový objezd. Pro občany to bude znamenat to, že k novému areálu se snadno dostanete jak pěšky, tak i na kole po cyklostezce. Město tady ještě zainvestuje veřejné osvětlení, které máme v rozpočtu pro rok 2022 v hodnotě 2 milionů korun, a které povede podél nové komunikace až k novému kruhovému objezdu,“ objasnila starostka.

Veškeré práce v nově vznikajícím areálu by měly být dokončeny do konce roku 2023. -nov-

odebírejte přes RSS