Za milevskými maškarami do Milevska

7. 11. 2019 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Milevsko se v letošním roce zařadilo mezi spřátelená města Hustopečí, která si pravidelně vyměňují zkušenosti zejména na poli společenském a kulturním. Místem prvního setkání bylo tradiční masopustní veselí s milevskými maškarami na jihu Čech, v květnu následoval v Milevsku Den vína a mandlovice za účasti hustopečských vinařů a prodejců mandlových produktů a vyhlášené milevské maškary obohatily o letošních Burčákových slavnostech průvod městem.
Milevské maškarní průvody mají dlouholetou tradici sahající až do šedesátých let 19. století a v jihočeském městě jsou na ně právem pyšní. V roce 2020 bude víkendem plným veselí ten od 21. do 23. února, a právě sem míří aktuální pozvánka do Milevska.
Nabízí třídenní program včetně prohlídek města, Milevského kláštera, Muzea milevských maškar, sobotní večerní masopustní zábavy, jarmarku nebo například vepřových hodů. V ceně 1 950 korun je zahrnuté rovněž ubytování na dvě noci se snídaní a cesta autobusem z Hustopečí do Milevska a zpět.
Na víkend plný zážitků se můžete přihlásit do 20. prosince u Jany Unčovské z Marketingu a kultury města Hustopeče, email: uncovska@hustopece.cz, telefon: 530 351 414.
-hrad-
47730
odebírejte přes RSS