Zábavné odpoledne nalákalo stovku dětí

2. 8. 2021 · 2 minuty čtení · 35 fotografí · 2 videa
Téma Kultura

Kulturní program města Hustopeče Žijem létem pokračoval v sobotu 31. července zábavním odpolednem pro děti. Divadlo, soutěže a diskotéku si nenechalo ujít více než sto dětí s rodiči a zahrada M-klubu se změnila v jednu velkou letní party.


Už dlouho nebyla zahrada M-klubu při letních kulturních akcích tak zaplněná diváky, jako v sobotu 31. července. Postaraly se o to děti, které přišly na zábavné odpoledne s Divadýlkem Mrak. 

„Divadýlko Mrak jsou vlastně dva herci z Havlíčkova Brodu a do Hustopečí jezdíme tak dlouho, jak dlouho hrajeme, což je třicet let. Jezdíme na Burčákovky, hráli jsme i ve starém kinosále a vždycky se k vám moc těšíme,“ představila se nám energická herečka Yvonna Kršková.

Při každé návštěvě s sebou soubor přiveze nějakou pěknou divadelní hru a letos poprvé ji spojil i se soutěžemi a diskotékou, což dětské publikum náležitě ocenilo. „Je to takový pohádkový karneval nebo pořad, kdy děti vlastně soutěží v disciplínách, se kterými zápolily i postavy z pohádek. Takže hledají princezny, staví věže, hledají prsteny, sbírají jablíčka a podobně. Za odměnu vždycky dostanou nějakou tu sladkost a vše je prokládáno tanečky,“ popisuje osvědčený program Kršková.

A přestože při soutěžích a tanečcích se děti dosyta vyřádily, se stejným zaujetím vyslechli i divadelní pohádku, která reji předcházela. „Je to staro nová pohádka, kterou jsme pro potřeby dnešního dne trochu zkrátili. Máme krásnou novou výpravu, kterou nám vyrobili přátelé z Brněnského národního divadla, máme krásné loutky, vypadá to moc hezky,“ pochlubila se Kršková.

Z reakcí dětí bylo patrné, že klasické divadelní pohádky u dětí stále bodují a nenahradí je ani celovečerní animované velkofilmy. „Já si myslím, že když je řemeslo poctivé, tak děti za tím jdou a reagují na to, jsou prostě dětmi. Máme zkušenosti, že děti úžasně reagují na loutky, komunikují s nimi. Takže přestože ta doba je taková technická, tak se nebojím, že by se změnil vztah dětí k loutkám a divadlu,“ spoléhá na malé diváky Kršková.

Program Žijem létem bude v Hustopečích pokračovat v pátek 6. srpna, kdy do Hustopečí přijedou hvězdy divadelní scény Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. 


Milostný příběh barového klavíristy a jeho dvou osudových žen. Hra o lásce a rodinných poutech plná úsměvných, dojemných, ale i vážnějších momentů. Herecký koncert Zlaty Adamovské, Petra Štěpánka a Jany Strykové, či Lucie Štěpánkové. Od autora brilantní komedie Každý rok ve stejnou dobu, která oslovila diváky na celém světě.

Vstupenky v předprodeji ZDE.

odebírejte přes RSS