Začala další vlna uvolňování opatření

11. 5. 2020 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Začala další vlna uvolňování opatření. Od pondělí 11. května mohou Češi zajít ke kadeřníkovi nebo na masáž, otevřely se také galerie nebo zahrádky restaurací, v menším počtu se vrací také někteří školáci.

Za dodržení přísných hygienických pravidel se znovu otevřou obchodní centra s výjimkou stravovacích zařízení v nich.Začnou rovněž fungovat venkovní zahrádky restaurací. V Hustopečích zatím ohlásily otevření hotely Amande a Rustikal.

Z poskytovaných služeb mohou lidé opět zajít k holiči či kadeřníkovi, na masáž, manikúru a pedikúru. Nově je možné si před nákupem vyzkoušet oděv v prodejně.

Umožněny budou svatební obřady, bohoslužby a další hromadné akce do 100 osob, obnoven bude též provoz divadel, koncertních síní, kin a dalších podobných zařízení, vždy s účastí nepřesahující 100 osob. Kino Hustopeče začíná s promítáním od středy 13. května, program a vstupenky najdete na webu www.kinohustopece.cz. 

Pro návštěvníky se otevřou i galerie, muzea či výstavní síně. Městské muzeum a galerie Hustopeče však z provozních důvodů zůstává uzavřeno. Na 31. května je ohlášena výstava obrazů Veroniky Vejpustkové, zatím ovšem bez veřejné vernisáže. -nov-


odebírejte přes RSS