Začala rekonstrukce ulice Dvořákova

9. 10. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města

Hned v pondělí po Burčákových slavnostech začala dlouho plánovaná rekonstrukce ulice Dvořákova. Kromě opravy vozovky se počítá i s novými bezbariérovými chodníky na levé straně a širším pásem zeleně na pravé straně. 


Původně plánovaný termín dokončení do konce roku se možná nepodaří dodržet. Součástí prací je totiž i oprava vodovodního potrubí, aby nedocházelo k haváriím, které by nový povrch mohly narušit. „Smlouva byla uzavřena do konce kalendářního roku, ale tím, že tu budou pracovat dvě firmy, tak se připravujeme na překlopení do nového roku,“ vysvětlil místostarosta Bořivoj Švásta.

Případné prodloužení termínu by však nemělo mít vliv na celkové náklady, které dosahují necelých 5 milionů korun. A to včetně vjezdů do přilehlých nemovitostí. „Tím, že jsme po domluvě s místními zrušili na jedné straně chodníky, tak bylo potřeba dořešit vjezdy a vstupy do nemovitostí. Konkrétní podoby si obyvatelé mohou domluvit přímo s firmou,“ doplnil místostarosta.

Lokalit, které by ve městě potřebovaly stejné opravy je více, proto mělo město zažádáno o dotace, které však nevyšly. „Proto jsme zvolili k opravám ulici, která si to zaslouží nejvíce. A to z toho důvodu, že tudy chodí spousta dětí do školy a ty chodníky tady jsou v opravdu hodně špatném stavu,“ zdůvodnil Švásta. -nov-

odebírejte přes RSS