Záchytná parkoviště už jsou v provozu, ale ve městě se dál buduje

7. 12. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

Od začátku prosince ustal stavební ruch v ulicích Bratislavská, Vinařská a Nádražní. Projekt záchytných parkovišť dospěl do svého konce, dva roky od podání žádosti o dotaci z fondů Evropské unie na vznik přestupních terminálů. „Město vyprojektovalo a podalo žádost o dotaci. Cílem bylo vybudovat parkovací stání typu: přijeď a pokračuj dál vlakem nebo autobusem,“ řekl místostarosta Bořivoj Švásta.


Náklady na stavbu 101 nových parkovacích míst a 18 parkovacích míst pro jízdní kola se vyšplhaly na 12 milionů korun. Celkovou částku pokryla z 90 procent dotace, zbytek šel z rozpočtu města. „Podařilo se splnit termín. Myslím si, že všechno dopadlo skvěle. Nyní jsme dokonce tak daleko, že vzniká studie na ozelenění malých ostrůvků, které zůstaly na parkovištích zachovány pro zeleň,“ pochvaloval si Švásta.
Sotva utichly práce na záchytných parkovištích, tak se začalo budovat jinde. Aktuálně se staví šest nových podélných parkovacích stání kolem krajské komunikace, naproti tržnice Pavlína. „Výstavba mírně zužuje silnici, ale omezení bude trvat jenom měsíc,“ upozornil investiční technik Radek Krušina.
Dále je v plánu vybudování parkovacích pásů v ulici Šafaříkově a nové chodníky naproti Základní školy Komenského. „Pokud to počasí dovolí, tak se bude plynule pokračovat. Pokud ne, tak se práce přesunou do jarních měsíců,“ uzavřel Krušina.

-ves-

 

odebírejte přes RSS