Žáci vytváří 3D modely památek Hustopečska

17. 3. 2022 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video

Základní škola Nádražní se zapojila do projektu Centra volného času Lužánky v Brně s názvem Digi_Me z programu Interreg, který rozvíjí u dětí digitální a mediální kompetence. Za poměrně složitým názvem se skrývá spousta kreativity a zábavy s moderními nástroji. 


„Díky účasti v tomto projektu jsme si mohli pořídit 3D tiskárny, s jejichž pomocí tiskneme modely památek a objektů z našeho mikroregionu. Každý z nich jsme si vybrali, vymodelovali a vytiskli,“ představuje projekt studentka Marina.

Příprava a tisk každého objektu je časově velmi náročná. Žáci proto mají k dispozici hned tři 3D tiskárny. „Dvě jsme dostali klasicky zkompletované, takže jsme se jen naučili je zapnout a ovládat a mohli jsme začít tisknout. Tu třetí máme v rozloženém stavu, takže abychom s ní mohli začít pracovat, tak si ji musíme nejdřív sestavit,“ směje se mravenčí práci Lukáš. 

Dva stroje už jedou naplno a začaly tisknout první objekty, které budou symbolizovat nejzajímavější místa v našem regionu. „Chtěli jsme, aby byl projekt jakousi srdeční záležitostí samotných žáků, proto jsme je nechali, aby si jednotlivá místa vybrali a ztvárnili sami,“ vysvětluje učitelka Ivana Brabcová, která dětem s projektem pomáhá.

Kromě práce s grafickými programy a 3D tiskárnami zahrnuje společné dílo třeba i vlastní webovou prezentaci. „Náš web najdete na stránkách ZŠ Nádražní. Máme tam vlastní online mapu se zaznačenými místy, které jsem do mapy vybrali. Máme tam také náš deník, do kterého zapisujeme již hotové úkoly i to, co nás čeká,“ říká Julie.

Na svém projektu začali žáci pracovat hned v září a dokončit by jej měli do konce školního roku. „Takovým vyvrcholením bude společné setkání všech projektových týmů Jihomoravského kraje v brněnském VIDA centru, kde každý tým bude moci své dílo představit. Následně jej vystavíme ve vestibulu školy a potom třeba o na nějakých veřejných místech, bude-li o to zájem,“ těší se učitelka Ivana Brabcová. -nov-

odebírejte přes RSS