Žáci z partnerských měst poměřili síly na hřištích

20. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 8 fotografí

Spolupráce partnerských měst Hustopeče, Modra, Benátky nad Jizerou pokračuje. Na začátku srpna se setkali senioři v Benátkách nad Jizerou. Minulý týden, 15. a 16. září, se spolupráce odehrála na úrovni setkání žáků základních škol. Konalo se v Hustopečích a jeho programem byla sportovní utkání.

„Na několika sportovištích se děti utkají ve fotbale, ve vybíjené, v házené a ve florbalu. Každá delegace čítá 32 dětí a s nimi přijeli vždy čtyři pedagogové,“ vypočítal místostarosta města Hustopeče Bořivoj Švásta.

Za Hustopeče ve sportovních kláních bojovali žáci jak ze základní školy Komenského, tak z Nádražky.

„Moc jsme se těšili. Připravovali jsme se hlavně na fotbal, házená u nás trošku zaostává. Takže tam na tom budeme asi hůř,“ zhodnotil situaci před prvním fotbalovým zápasem Michal Buček z Nádražky.

„Jsme rádi, že tato družba funguje na různých úrovních. Nesetkává se jen vedení měst, ale i sportovci, žáci, skauti, divadelníci, senioři. A právě tohle oceňuji nejvíc,“ pochvaloval si primátor slovenského města Modra Juraj Petrakovič.

„Mně se zase hodně líbí, že spolupracujeme i s Modrou. Myslím si totiž, že dnešní děti už slovenštinu moc neznají. A je dobře jim ji připomenout,“ přidal ředitel školy v Benátkách nad Jizerou Radek Dostál.

Spolupráce partnerských měst funguje už druhý tříletý cyklus. Je založena na setkávání žáků škol při sportovních kláních, seniorů na táboře a nově na spolupráci skautů. Příští rok budou Hustopeče hostit seniory.

(Text a foto: Jana Rozková) 

odebírejte přes RSS