Zahráli a zazpívali si s rodiči i sourozenci

29. 3. 2023 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Koncert rodin pořádaný Základní uměleckou školou bude pravděpodobně další z pravidelných akcí našeho města. První ročník se podařilo uspořádat v době předcovidové, na druhý se tedy muselo nějaký ten rok počkat. Nakonec se ale povedlo a minulou neděli jsme si tak mohli v evangelickém kostele poslechnout, jak zní, když hraje celá rodina.


“S tímto nápadem přišla paní učitelka Věra Konečná, nás to nadchlo, chtěli jsme to vyzkoušet. Oslovili jsme rodiny, kde jsme věděli, že jsou nějací sourozenci, kteří chodí k nám do Základní umělecké školy, případně kde jsme věděli, že rodiče hrají na nějaké hudební nástroje a chtěli jsme vidět, jak to bude vypadat, když se rodina sejde a doma pro to bude muset něco udělat,” popisuje přípravu na koncert ředitel ZUŠ Miroslav Brúček.

Repertoár koncertu byl opravdu nabitý. Mísily se skladby české, zahraniční, klasické, moderní, pěvecké i čistě instrumentální. “Některé rodiny se rozhodly vybrat si samy písničky, které chtějí, i nástroje, které použijí, a kde to chtěli a vyžadovali po učitelích, tam se učitelé zapojili a pomohli s výběrem skladby, aranží a podobně,” představuje výběr skladeb ředitel.

Koncert tvořilo 24 hudebních vystoupení, přičemž variace hudebních nástrojů byla opravdu pestrá. Žáci Základní umělecké školy se často objevovali po boku sourozence nebo jednoho rodiče, vyskytly se ale i okamžiky, kdy před zrakem plného kostela stála rodina čítající všechny své členy. “Musím všechny rodiny pochválit, bylo tam opravdové nadšení, nikoho jsme nenutili, pečlivě jsme zkontrolovali, zda jsme dali vědět všem v našem systému, abychom na nikoho nezapomněli. Ty úplné začátečníky jsme zatím vynechali, ale těšíme se na ně v příštích letech,” upřesňuje Brúček.

Pokud jste koncert nestihli, není třeba si zoufat – jaro a konec školního roku přinese další akce, pořádané Základní uměleckou školou, na které se můžeme těšit. Na ty pan ředitel Brúček srdečně zve: “Příští týden nás čeká výstava v místní galerii, kde naše výtvarné oddělení vystavuje společně s ostatními hustopečskými školami, pak nás čeká koncert taneční a na konci školního roku tradičně koncert absolventský, který se uskuteční v době konání Noci kostelů.”  -slam-

odebírejte přes RSS