Základní školy byly na společném setkání v Modre

26. 9. 2017 · 1 minuta čtení · 3 fotografie

V rámci partnerství měst Hustopeče, Benátky nad Jizerou a Modra (SK) se pravidelně uskutečňují setkání různých skupin obyvatel - divadelníků, seniorů, skautů či žáků základních škol. A právě na ty byl zacílen program setkání, které se uskutečnilo ve dnech 21. a 22. září, tentokrát v Modre. Žáci obou hustopečských základních škol společně vytvořili tým, který naše město reprezentoval při sportovním klání.
Ve čtvrtek děti společně navštívily záchytnou stanici Malvia park, kde se starají o zvířata, která žila v nedostačujících podmínkách cirkusů a domácích chovů. Po ubytování a večeři na internátu čekala na děti diskotéka, kterou si všichni náramně užili.
Učitelé mezi tím plánovali další možnou spolupráci. Modranští společně s žáky ZŠ Nádražní budou po celý školní rok pracovat na mezinárodním projektu, který bude zapojen do výuky německého a českého (slovenského) jazyka. Jeho hlavními cíli bude seznámení s německy mluvícími zeměmi, zdokonalení se v německém jazyce, využívání digitálních technologií ve výuce, práce v mezinárodních týmech a mnohé další.
Druhý den byl věnován sportu. Děti se utkaly ve dvou kategoriích – mladší žáci a starší žáci, samozřejmě rozděleni na dívčí a chlapecké týmy. Ty společně zápasily v házené, fotbale, vybíjené a florbalu. Týmy hustopečských žáků bojovaly jako lvi a obsadily dvě první, jedno druhé a jedno třetí místo. V celkovém součtu bodů pak Hustopeče zvítězily a odvezly si domů kromě super zážitků i medaile a pohár.
Už nyní se těšíme do Benátek nad Jizerou, kam příští rok putuje pomyslná pořadatelská štafeta.

Ivana Brabcová, zástupkyně ředitelky ZŠ Nádražní

odebírejte přes RSS