Žákovské práce naplnily galerii energií

10. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 11 fotografí · 1 video

Dubnová výstava v Městském muzeu a galerii Hustopeče představuje žákovské práce tří škol a hýří barvami a radostnou energií. Veřejnost tak dostala možnost od neděle 8. dubna vidět práce dětí ze Základní umělecké školy, Základní školy Komenského a Základní školy a praktické školy. 


„Letos se prezentujeme prací celé školy i odloučeného pracoviště v Morkůvkách, proto uvidíte díla dětí od prvního do devátého stupně,“ upřesnila pedagožka ZŠ a PŠ Hustopeče Helena Průdková. Žáci z odloučeného pracoviště mají na výstavě svíčky odlévané do forem nebo keramiku. Děti z Hustopečí zde ukazují převážně výtvarné práce. „Také bych chtěla upozornit na výrobky žáků vyšších ročníků v pracovním vyučování, mají zde velmi pěkné práce se dřevem a kovem,“ dodala Průdková. Výtvarná dílna, ve které děti tvoří, je výborně vybavená. „Máme velkou podporu školy, spoustu výtvarných materiálů a krásné prostředí, ve kterém pracujeme, a díky sníženým počtům i málo dětí,“ uvedla Průdková. „Naše děti jsou s postižením, takže se může zdát, že tvoří lehce, ale opak je pravdou. Musí být krok za krokem pod vedením kantora, proto některé dílo tvoříme i měsíc,“ pokračovala.
Na výstavě dostala velký prostor i Základní škola Komenského, která také vystavovala práce dětí prvního i druhého stupně. „Je to takový průřez celoroční prací tohoto i minulého roku,“ uvedla pedagožka ZŠ Komenského Lucie Korábová. V poslední místnosti mají návštěvníci výstavy možnost vytvořit vlastní umělecké dílo. „Mohou složit nějaký obrazec ze zbytků naší školní výzdoby. Bylo mi líto ji vyhodit, protože se na ní podílely všechny ročníky. Proto mě napadlo, že ji zde použijeme, aby to nebylo pouze o prohlížení výstavy, ale také o interakci,“ vysvětlila Korábová.
Výstava žákovských prací potrvá do neděle 29. dubna.

-ves-

 

odebírejte přes RSS