Žákyně třetí třídy porazila zkušené čtenáře

17. 2. 2022 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města

Ve čtvrtek 16. února se v Městské knihovně slavilo. Vyhlašovaly se výsledky oblíbené dětské čtenářské soutěže Lovci perel. Letos si prvenství odnáší Štěpánka Straková.


Letos už po osmé se v městské knihovně vyhlašovaly výsledky celoroční dětské čtenářské soutěže Lovci perel. I tady však ještě nechal své stopy Covid. Přečtených knih zdaleka nebylo tolik, jako v předešlých letech. „Bylo to dáno lockdownm, karanténami, ale třeba i tím, že jsme poměrně dlouho v knihovně fungovali pouze formou objednávek přes výdejní okénko. Těch faktorů bylo více, ale i tak jsme rádi, že se nám přihlásilo 24 čtenářů, kteří dohromady přečetli 470 knih. Odměňovali jsme od 12 nasbíraných perliček. Myslím si, že i tak ta soutěž splnila svůj účel,“ vysvětluje knihovnice Jana Unverdorbenová.

To dosvědčuje i fakt, že si všichni účastníci udělali čas a přišli si pro odměny za celoroční snažení. Nechyběli mezi nimi kluci a holky ze všech tříd základních škol. První místo si ale vyčetla třeťačka Štěpánka Straková. „Já jsem to trochu čekala, protože jsem si perličky pořád počítala. Nejvíc mě na tom bavilo to, že můžu číst tolik knížek, čtení mě baví,“ svěřila se po vyhlášení výsledků malá šampionka.

Samotný princip soutěže se za osm úspěšných ročníků nemění. „Za každou přečtenou knihu, která je označena mušličkou, děti vyplní pracovní list a dostanou perličku. Kdo nasbírá perliček nejvíce, vyhrává. Ta soutěž je vlastně nic nestojí, mají před sebou vidinu toho, že mohou vyhrát a získat nějaké hodnotné ceny a ještě si navíc přečtené kousky mohou zapsat do čtenářského deníku či doporučit kamarádům,“ hodnotí paní knihovnice.

Všem čtenářům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v novém ročníku soutěže, do které je možné se stále ještě přihlásit. -nov-

odebírejte přes RSS