Zaostřeno na dětská hřiště. Stávající i nová.

8. 12. 2022 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Hustopeče mají za sebou důkladnou revizi dětských hřišť. Po městě je jich celkem sedm a kvůli bezpečí dětí je třeba kontinuálně hlídat jejich stav. 


Péčí o dětská hřiště jsou pověřeny Technické služby a jednou za rok nastoupí i externí firma, které provádí pravidelnou kontrolu. „Průběžně se zjišťují nedostatky, které nám mohou nahlásit i sami občané na Mapě závad. Ty se snažíme operativně řešit,“ říká místostarosta Josef Horák.

Jednou za čtyři roky je pak nezbytná hloubková kontrola včetně potřebných oprav. Ta poslední proběhla na podzim a neodhalila žádné větší nedostatky. Přesto se náklady na drobné opravy vyšplhali na necelých 165 000 korun. „Největší investice budou na hřišti Lipová, horním hřišti U Větrolamu, nebo třeba v lokalitě Herbenova farma. Nejčastější problém je s materiálem, protože většina prvků je ze smrkového dřeva, které moc nevydrží. Postupně je tedy nahrazujeme za železo nebo plasty, případně tvrdší dřevo, jakým je akát,“ doplňuje místostarosta.

S opravami se začne hned na jaře příštího roku a bude zahrnovat výměnu povrchů, stříšek, opravu prvků a další. Všechna hřiště jsou přístupná. „Pokud je nějaký prvek v takovém stavu, že by děti ohrožoval, pak je odstraněn nebo zajištěn proti vstupu,“ ujišťuje Horák. 

Kromě oprav stávajících hřišť je v plánu i výstavba nových. „Aktuálně projektujeme hřiště v lokalitě Křížový kopec, což je za mě jedna z nejkrásnějších lokalit v Hustopečích. Máme tam prostor velikosti 65 x 33 metrů, na kterém by mělo vyrůst kaskádovité hřiště o třech patrech s mlžítky a rosítky. Momentálně máme zadanou projektovou dokumentaci, po jejímž dokončení proběhne i veřejné slyšení a diskuse s obyvateli, kteří se k tomu budou moci vyjádřit,“ těší se Horák. -nov-

odebírejte přes RSS