Zapojte se do Baterkomanie!

10. 5. 2019 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Z města

Osmnáct měst Jihomoravského kraje od května do října letošního roku soutěží ve sběru baterií. Městský úřad Hustopeče se jako obecní úřad s rozšířenou působností do Baterkománie zapojil taky.Cílem soutěže je motivovat úředníky i veřejnost ke sběru použitých baterií. Kromě toho, že napomůžou recyklaci a ulehčí tím přírodě, mohou zajistit podporu vybranému charitativnímu projektu. Jihomoravský kraj a nezisková společnost Ecobat věnují na dobročinnost 10 korun za každý kilogram odevzdaných baterií až do výše 100 000 korun. Zapojené úřad měly navrhnout projekty, na které případnou výhru věnují.
Hustopečští se rozhodli podpořit šestiletého Garika Válka. „Tento klučina trpí dětskou mozkovou obrnou a potřebuje rehabilitace, které mu velmi pomáhají ke zlepšení zdravotního stavu. Bohužel pojišťovna mu hradí jenom některé úkony,“ uvedl Pavel Furch ze Sociálního odbor Městského úřadu Hustopeče. Garikovi slouží k pohybu vozíček, dokáže se pohybovat i s chodítkem, cílem je, aby se naučil chodit o berlích. „Denně cvičíme, ale nejúčinnější jsou pobyty v lázních. V Klimkovicích používají speciální obleček, ve kterém je dítě upevněno ve správném postoji a takové cvičení přináší nejlepší efekt,“ přiblížila náročnou terapii Garikova maminka Petra Válková.
Pokud se Hustopečím podaří v Baterkomanii uspět, vyhrané peníze budou použity jako příspěvek k úhradě Garikova měsíčního rehabilitačního pobytu v lázních, který v současné době stojí 64 000 korun. Finanční příspěvek ale získají pouze první tři místa v soutěži, první nejvýše 50.000 Kč, druhé až 30.000 Kč a třetí místo maximálně 20.000 Kč. Proto je potřeba vyhrát!

Sbírat se budou různé druhy spotřebitelských baterií, monočlánky, jednorázové i nabíjecí baterky, akumulátory z notebooků, vrtaček apod. Sběrná místa jsou na každé budově Městského úřadu v Hustopečích. „Zelené papírové krabice s označením Baterie pro Baterkománii najdete na obvyklých místech u vchodu, tam, kde byly dosud umístěny jiné boxy na sběr baterií,“ informoval Ondřej Němeček z Odboru životního prostředí.

Sběr baterií potrvá půl roku, od 1. května do 31. října 2019. Zapojit se může každý. Pomozte nám zvítězit a podpořit malého Garika!

Více informací o malém bojovníkovi s nemocí získáte ve FB skupině Jedna dvě, Garik jde:  https://www.facebook.com/groups/100422177072601/

-kam-


 

odebírejte přes RSS