Zastupitelé jednali o rozpočtu, dotacích i příjezdové komunikaci k nové zástavbě

8. 9. 2017 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Ve čtvrtek 7. září se sešli zastupitelé na svém XXV. zasedání. Řešili příjezdovou komunikaci k plánované výstavbě na Křížovém vrchu, schvalovali dotace z rozpočtu města, podmínky úvěru na investiční akce či směnu pozemků pro nový kruhový objezd směrem na Velké Němčice.
Podle schváleného územního plánu z roku 2013 vzniknou nové domy v lokalitě Křížový vrch. I přes kladnou expertní analýzu se obyvatelé ulice Kpt. Jaroše stále obávají zvýšeného dopravního zatížení, které by mohlo způsobit například praskání zdí domů. Zastupitelé po bouřlivé diskusi usnesením pověřili dva radní, kteří se budou problematice dále věnovat.
Jednat budou i se zástupci obyvatel z ulice Kpt. Jaroše. Nový kruhový objezd vznikne směrem na Velké Němčice, před firmou Westfalia. Pro jeho vybudování zastupitelé schválili nezbytnou směnu pozemků, smlouvy o smlouvě budoucí darovací i kupní, které řeší vlastnické vztahy. Objezd spolu s pozemkem, které město koupilo v loňském roce, v budoucnu sníží dopravní zatížení Hustopečí. Zastupitelé vedli dlouhou diskuzi o financování okružní křižovatky i nové komunikace.
Rozpočet města podpořil jedenáct žadatelů o dotaci. Mezi nimi jsou například sportovci, farnosti či organizace poskytující sociální a pečovatelské služby. Peníze nestačily pro všechny subjekty a zastupitelé rozhodli o navýšení ještě o téměř 37 tisíc korun.
Ze zdravotních důvodů rezignoval na post zastupitele Mgr. Miroslav Patloka. Ten v této roli působil patnáct let a zastupitelé mu za jeho práci poděkovali potleskem. Nástupce z řad jeho spolustraníků bude jasný na dalším jednání.
Příště se zastupitelé sejdou ve čtvrtek 19. října.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS