Zastupitelé jednali. Slib do rukou starostky složil nový člen

5. 11. 2021 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Ve čtvrtek 4. listopadu se sešli zastupitelé města na svém 23. zasedání. Do svých řad přijali nového člena, rozdělili část peněz z veřejné sbírky obcím postiženým tornádem, schválili sedmé rozpočtové opatření a řešili i dotace z městské kasy.

Nový zastupitel za ODS, Ing. Oldřich Vachala, složil slib do rukou předsedající starostky, PaedDr. Hany Potměšilové. Mezi zastupitele Hustopečí se Vachala zařadil po složení mandátu spolustraníka, Marka Svobody, a vzdání se mandátu prvního náhradníka, Ing. Petra Čecha. Vachala je současně i krajským zastupitelem.

Po dvou milionech korun z veřejné sbírky „Tornádo ničilo, my pomáháme“ obdrží obce Moravská Nová Ves a Hrušky. Ty postihlo v červnu letošního roku ničivé tornádo. Veřejná sbírka iniciovaná Mikroregionem Hustopečsko má pomoct s obnovou obcí.

Zelenou dostalo sedmé rozpočtové opatření. „Jednou z hlavních změn v rozpočtu je navýšení peněz na provoz příspěvkové organizace Sportovní zařízení města (SPOZAM) o jeden milion korun. Uvolněné peníze pokryjí částečně ztrátu letošní letní sezóny, ve které SPOZAM zaznamenal propad příjmů o 1,6 milionu korun. Zbývající část pokryje rezerva organizace z minulých let,“ uvedla k rozpočtu starostka, Hana Potměšilová.

Zastupitelé rozdělili dotace z rozpočtu města. Peníze získaly Linka bezpečí na provoz dětské krizové linky (4 000 korun), TJ Agrotec Hustopeče na vánoční atletiku, dvoudenní celostátní bodovací turnaje mládeže v kategorii staršího žactva a dorostu a turnaj v barevném mini volejbale (28 500 korun) a také Klub historie a vlastivědy Hustopečska na vzdělávací, poznávací a relaxační činnost (5 000 korun).


-hrad-

odebírejte přes RSS