Zastupitelé postavili na start nový amfiteátr pod společenským domem

17. 2. 2023 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Zastupitelé se sešli počtvrté na své schůzi, a to ve čtvrtek 16. února. Rozdělili dotace na činnost spolků, podpořili poskytnutí daru místní nemocnici a v rámci prvního rozpočtového opatření dali zelenou novému amfiteátru pro kulturní a společenské akce.

Zastupitelé navýšili částku na výstavbu amfiteátru o 10 milionů korun.  „V rozpočtu bylo původně rezervováno 20 milionů korun a zastupitelé hlasovali o dalších potřebných penězích. Odsouhlasením desetimilionové částky rozhodli o realizaci investice. Firma, která vyhrála výběrové řízení s nabídkou téměř 26,2 miliony korun (včetně DPH), převezme staveniště v březnu letošního roku,“ vysvětlil místostarosta, Bořivoj Švásta.
Vznikne zde letní areál s pódiem a tanečním parketem, který bude sloužit k pořádání hodů, menších koncertů, divadelních představení nebo například letního kina. Hotovo by mělo být do konce roku.

Podporu od zastupitelů dostaly i jiné investice. „Částka 2 miliony korun je po prvním rozpočtovém opatření rezervována na nové překážky pro skatepark u Pavučiny, v ZŠ Komenského pomůže 7 milionů korun s nezbytnými opravami kuchyně a 10 milionů s rekonstrukcí kotelny, vyjmenoval další změny v rozpočtu místostarosta, Josef Horák.

Téměř 3 miliony korun podpoří činnost místních spolků a organizací. Úspěšnými žadateli o dotaci se stala více než třicítka uskupení, mezi které patří například plavecký klub, tělovýchovná jednota, FC Hustopeče, házenkáři, svaz tělesně postižených, římskokatolická farnost, Girasole a řada dalších. Zbývajících 700 tisíc korun bude rozděleno v podzimní výzvě.

Dar ve výši 200 tisíc korun získá od města místní nemocnice. Peníze použije na obnovu vybavení diabetologické ambulance. „Nemocnici podporujeme pravidelně od roku 2015, kdy byla převedena na Jihomoravský kraj. V minulých letech finance pomohly v gastroenterologické ambulanci, na kardiologii nebo například na ošetřovatelských lůžkách,“ doplnila Potměšilová.

Směnnou smlouvou získalo město do svého vlastnictví bývalý areál společnosti MOSS Logistics v Šafaříkově ulici. „Místo považujeme za strategické díky jeho poloze. Se svými cca 170 místy pro osobní auta pomůže s parkováním nejen o Slavnostech mandloní a vína, ale i v průběhu celého roku, kdy je lokalita vyhledávaná místními i turisty,“ vyzdvihla výhody starostka, Hana Potměšilová.
Vedení města směnilo areál za pozemek p.č. KN 4890/12 v lokalitě Holiny. Oba pozemky ocenil odborný odhadce a dojde k vzájemnému vyrovnání.
-hrad-odebírejte přes RSS