Zastupitelé schválili vyhlášku o nočním klidu

19. 9. 2016 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Zastupitelé se sešli na svém XVI. zasedání ve čtvrtek 15. září 2016.

Město posunuje koupi pozemku pod bývalým autobazarem. Kvůli ceně

Zastupitelé nepřijali usnesení ke koupi pozemku pod bývalým autobazarem u kolejí kvůli jeho vysoké ceně, přestože dříve schválili smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Tohle rozhodnutí může ohrozit celý projekt na budování záchytných parkovišť okolo nádraží. „Zkusíme jednat s majitelem o nižší ceně,“ podotkla starostka města Hustopeče Hana Potměšilová.

Zastupitelé schválili žádosti o dary a dotace

Zastupitelé schválili žádosti o dary a dotace z rozpočtu města pro zájmové spolky a sdružení ve druhém kole.

Zastupitelé schválili vyhlášku o nočním klidu

Noční klid bude v Hustopečích od 1. října 2016 od 22.00 do 6.00 hodin. Výjimku dostanou Burčákové slavnosti, plesy a taneční zábavy od Nového roku do Velikonoc, Ovčí bál, Hustopečské hody, Myslivecká zábava, Agrotec rally, Divadelní festival Pod širým nebem, Svatomartinské slavnosti, letní kino, koncerty a hudební produkce, silvetrovská noc, Velikonoční pondělí a pálení čarodějnic. Zastupitelé schválili novou podobu obecně závazné vyhlášky.

Nutila je k tomu změna v zákoně, která říká, že radní už nebudou moci udělovat výjimky z nočního klidu, ale tyto výjimky budou muset být uvedeny přímo ve vyhlášce.

S domem pro seniory se začne nejpozději v roce 2018

Jihomoravský kraj zažádal město o schválení dodatku ke smlouvě, kterým se prodlouží doba realizace stavby domu pro seniory do konce roku 2018. Zastupitelé dodatek schválili. JMK potvrdil svůj záměr. Stavba nebyla dosud zahájena, jelikož v rozpočtu nebyly dostatečné finanční zdroje.

Termín výstavby se prodlužuje již podruhé.

-jal-

odebírejte přes RSS