Zastupitelé se sešli ve čtvrtek 7. července. Ani napodruhé nepodpořili obnovu povrchů na Dukelském náměstí.

11. 7. 2022 · 1 minuta čtení
Téma Z města
Zastupitelé usedli k jednacímu stolu ve čtvrtek 7. července. Kromě Dukelského náměstí řešili i kuchyni v ZŠ Komenského, která pomalu dosluhuje.

Připravený projekt na výměnu povrchů v části Dukelského náměstí dostal od zastupitelů i napodruhé stopku. „Rekonstrukce se měla týkat okolí kostela sv. Václava, které pokrývá stará betonové dlažba, asfaltové plochy ve spodní části náměstí, které slouží jako tržiště, a asfaltu podél silnice v horní části náměstí, kde projekt počítal rovněž s vybudováním podélných parkovacích stání,“ vysvětlila záměr projektu starostka, Hana Potměšilová.
Částka zhruba 5,5 milionů korun, která byla na akci vyčleněná, zůstává v městské kase.

V rámci 4. rozpočtového opatření zastupitelé navýšili příspěvek pro ZŠ Komenského.  Ten bude použitý na výměnu pečící pánve a konvektomatu do školní kuchyně a pořízení kotle na ohřev vody a topení ve sprchách a šatnách u nafukovací haly.

Na stůl se zastupitelům dostalo i téma školní kuchyně v ŽŠ Komenského. Na té se podepisuje zub času a volá po obnově. „Máme vypracovaný projekt, který kompletní rekonstrukci zařízení a vybavení kuchyně nacenil na téměř 55 milionů korun. Ve hře jsou i další varianty, a to zejména stavba zbrusu nové kuchyně, která by zásobovala vybraná školská zařízení v Hustopečích.
Prostory se nabízejí buď v ulici Komenského (současné odloučené pracoviště MŠ U Rybiček) nebo přímo v nově plánované zástavbě za ulicí Generála Peřiny (směrem na Starovice), kde vznikne i nová mateřská škola,“ přiblížil záměry místostarosta, Bořivoj Švásta.
Ten zdůraznil rovněž nutnost zachování kontinuity fungování školní kuchyně, do které každý den zavítá až 800 strávníků.

-hrad-

 

 

odebírejte přes RSS