Zázemí kostela prokouklo. Pomohlo město, kraj, Čez i Era

16. 2. 2017 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

Kostel svatého Václava dominuje hustopečskému náměstí již přes dvacet let. Stejnou dobu je využíváno i zázemí v suterénu. Na tom se však již čas podepsal a bylo nutné zahájit rozsáhlejší rekonstrukci tak, aby zde i nadále bylo příjemné prostředí pro setkávání lidí.


Nynější kostel svatého Václava v Hustopečích nahradil ten původní pozdně gotický, jehož věž se zřítila v roce 1961, poškodila loď kostela a tím došlo k jeho celkové demolici. Díky vytrvalosti děkana Václava Fišera a jeho odhodlání překonat všechny překážky byl v roce 1990 položen základní kámen nového kostela. O čtyři roky později novostavbu dle výtvarné koncepce Ludvíka Kolka posvětil brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Zpočátku téměř nereálná myšlenka se stala skutečností.

V současné době vytváří kostel nádherný sakrální prostor pro bohoslužby. Rovněž je dominantou hustopečského náměstí. A nabízí i další možnosti. Svažitého terénu využil projektant pro dvoupodlažní stavbu. V suterénu se kromě kaple přístupné přímým vchodem z náměstí nachází řada dalších místností. 

-hrad-

odebírejte přes RSS