Zimní expedici Pavučiny podniklo 19 dětí

20. 2. 2019 · 1 minuta čtení · 4 fotografie

V týdnu od 11. do 15. února měly děti školou povinné jarní prázdniny. Pavučina pořádá již tradiční příměstský tábor. Letos se nám na Jarní prázdniny s Pavučinou přihlásilo devatenáct dětí ve věku od 6 do 12 let. Jak název Zimní expedice napovídá, účastnili jsme se několika dobrodružných výprav.
Pondělní expedice do Francie byla zpestřena výpadkem elektrického proudu, malí táborníci se museli vypořádat s obědem potmě, pouze plamínky svíček napovídaly, zdali nabíráme ze správného talíře. Odpoledne jsme připravovali pravou francouzskou specialitu, pečené šneky.
V úterý nás létající koberec přenesl na Slovensko, zdolali jsme nejvyšší hustopečský vrchol Hustopečí, rozhlednu v mandloňových sadech. Při výšlapu všechny překvapila sněhová přeháňka a silný vítr. Sněhové krupičky štípající do tváří připomínaly opravdovou horskou túru. Odpoledne si táborníci zábavnou formou osvojili slovenštinu.
Ve středu jsme byli přeneseni do vesmíru. Hned ráno nás překvapily padající asteroidy, vše ale naštěstí dobře dopadlo. Následně nás navštívilo mobilní planetárium a my tak mohli nahlédnout, jak to v tom vesmíru vlastně vypadá. Po načerpání vědomostí a kosmickém kvízu jsme si zahráli na živý vesmír a lidskou sluneční soustavu v pohybu. Odpoledne jsme zdobili vesmírné tašky.
Na čtvrteční přelet do Anglie budou děti dlouho vzpomínat, anglická svačinka, sušenky a čaj, to byla opravdu mňamka. Po načerpání sušenkové energie vypukl boj o vlajku a dobytí území. V další hře se nám podařilo najít všechny ztracené anglické rytíře.
V pátek jsme se ocitli v Laponsku. Lovili jsme severská zvířata, soupeřili s medvědem, pozorovali krásnou vílu. Potom jsme vyrobili originální bubínky. Odpoledne jsme se rozloučili tancem, hudbou a zpěvem.

Hana Mokrá, CVČ Pavučina Hustopeče

odebírejte přes RSS