Změny v opatřeních vlády

17. 11. 2020 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Od středy 18. 11. se znovu mění některá vládní nařízení. Do škol se nově vrátí žáci 1. a 2. tříd, otevřou se také speciální základní školy pro hendikepované. Opatření se naopak zpřísní v obchodech, nově bude moci nakupovat pouze jeden člověk na 15 metrů čtverečních.

Školy
Ve středu se do škol vrátí první a druhé třídy základních škol a žáci speciálních škol. Roušky budou povinné (s výjimkou speciálních a mateřských škol) po celou dobu výuky, ale i ve společných prostorách. Ve třídách se bude muset také pravidelně větrat, a to i během výuky. Pro 1. a 2. třídy se obnoví družiny. V provozu budou i školní jídelny. Hudební a tělesná výchova nebude. Pro ostatní žáky základních a středních škol budou možné prezenční individuální konzultace.

Obchody
V obchodech bude od středy platit omezení počtu nakupujících. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 metrů čtverečních. V obchodech bude smět být jen omezený počet lidí. Změní se ale i otevírací doba obchodů. Nově budou moci mít otevřeno do 21. hodiny. Doposud musely zavírat v osm večer.

Restaurace
Stravovací zařízení mohou mít otevřené výdejní okénka déle. Dosavadní interval 06:00 až 20:00 se prodloužil na 05:00 až 21:00.

Služby
Nově budou moci být otevřené také kočičí a psí salóny. Kadeřnictví a holičství ale zůstávají zavřená.

Volný pohyb
Svateb, pohřbů či bohoslužeb se od středy smí účastnit 15 lidí, dosud to bylo deset. Výjimka ze zákazu volného pohybu nově platí také pro sportování na venkovních sportovištích, ovšem podmínky pro jejich užívání upřesněny nebyly.

Podrobné informace na www.vlada.cz

odebírejte přes RSS