Známe nejlepší sportovce roku 2019

29. 1. 2020 · 3 minuty čtení · 25 fotografí · 1 video

Město Hustopeče se může pyšnit množstvím sportovních oddílů i jednotlivců, kteří sbírají úspěchy v širokém okolí a celém světě. Sportovní komise ty nejlepší z nich každoročně oceňuje v rámci ankety Sportovec roku města Hustopeče. Letošní vyhlašování výsledků se konalo v úterý 28. ledna netradičně v sále kina, které bude za čtrnáct dní hostit i předávání ocenění pro nejlepší sportovce okresu Břeclav.


Moderátor večera Miroslav Strouhal si na pódium postupně zval vítěze v osmi kategoriích, kteří převzali věcné ceny i diplomy z rukou starostky Hany Potměšilové, místostarosty Bořivoje Švásty a předsedy České unie sportu Františka Stejskala. 

V kategorii Družstva žáci se na prvním místě umístily mladší a starší žákyně Sportovního klubu Atletika Hustopeče pod vedením trenérů Zbyňka Hádera, Michaely Houdkové, Petra Pláteníka a Lukáše Galbavého, které si přivezly bronzové medaile z Mistrovství Moravy a Slezska a na Přeboru Jihomoravského kraje skončily na druhém a třetím místě. 

Kategorii Družstva dospělí obhájili házenkáři z Legaty Hustopeče pod vedením trenéra Petra Semeráda. Ti si v loňské sezoně zajistili postup do extraligy, ovšem z ekonomických důvodů zůstali v první lize, kde zatím drží pátou příčku tabulky. 

Cenu veřejnosti mezi družstvy získali žáci z taneční skupiny Move Around pod vedením Šárky Hanákové. V uplynulém roce sbírali medaile na několika tanečních soutěžích z nichž jmenujme například zlato z Czech dance masters nebo stříbro z Czech dance tour. Své umění předvedli i ve dvou vystoupeních během večera. 

V kategorii Talent roku obsadil první místo Vojtěch Sůkal z L.F. Clubu Karate Hustopeče pod vedením trenéra Bronislava Puzrly. Vojtěch v loňském roce přivezl hned dvě zlaté medaile v karate Goiu ryu, a to z mistrovství ČR a Mistrovství světa v Malajsii. Cenu za něj přišli převzít prarodiče. Druhé místo obsadil Štěpán Paulík z SK Atletika Hustopeče a bronzová skončila Mia Humpolíková ze stejného klubu. 

Cenu veřejnosti v kategorii talentů obhájila nejmladší z nominovaných Elisabeth Sigmundová ze Sportovní stáje Valkýra, která sbírá ocenění v hobby parkurových závodech. Po jarním složení zkoušky základního výcviku se jí otevře brána k nominacím na mistrovství republiky.

Mezi dospělými si veřejnost svými 182 hlasy vybrala Martinu Galburovou z Sk Altetika Hustopeče, která drží třetí místo v žebříčku Jihomoravského kraje v trojskoku a je dvojnásobnou přebornicí kraje v běhu na 100 metrů překážek a trojskoku. Martina si nakonec odnesla první místo i v hlavní kategorii a předběhla stříbrného Radka Kozáka za sportovní střelbu a bronzového Antonína Schwarzera z oddílu stolních tenistů. 

Ocenění za přínos sportu si na závěr večera odnesli manželé Jaroslav a Libuše Řačákovi. Ona za dlouholetou aktivní turistiku, on za reprezentaci ve volejbale. Během předávání se oba hrdě hlásili k diváckému putování Maryša, kterého sice ze zdravotních důvodů již aktivně neúčastní, o to více se však angažují v přípravách oblíbeného výšlapu.

Všichni ocenění se po předávání sešli na malém pohoštění, kde si pochvalovali podporu města Hustopeče. 

Nadšený z večera byl i předseda České unie sportu, který si právě sál hustopečského kina vybral jako místo pro předávání ocenění Sportovec roku okresu Břeclav. Uskuteční se v pátek 14. února a téměř polovinu nominovaných tvoří právě hustopečští sportovci, takž všichni fanoušci jsou srdečně zváni. -nov-

odebírejte přes RSS