Menu Hledat

Nový rok v Hustopečích zahájil koncert Martina Chodúra

12. 1. 2022 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Evangelický kostel se v neděli večer otřásal v základech. Sakrální stavbu rozezněl svým silným hlasem zpěvák Martin Chodúr, který posluchače nalákal na Novoroční koncert.


Jméno Martina Chodúra si většina z nás pravděpodobně spojí především s pěveckou soutěží Superstar, kterou vyhrál v roce 2009, a získal tak titul první Československé Superstar. Od té doby se toho ve zpěvákově životě změnilo mnoho. „Tehdy mi bylo 19 let a byl jsem studentem konzervatoře a hrál jsem v rockové kapele. Od té doby jsem se vydal na sólovou dráhu, nahrál jsem pět alb, z toho čtyři jsou autorské. Zažil jsem spoustu krásných koncertů… za těch 13 let se toho událo opravdu hodně. Co se ale nezměnilo, tak je to, že je pro mě zpěv pořád největší koníček, a také je mým živobytím,“ usmívá se zpěvák Chodúr.

Zpěvák na soutěž vzpomíná s láskou. Největší přínos vidí v možnosti zazpívat si s živou kapelou, což je pro většinu účinkujících první zkušeností. I dnes se na nové díly televizní show s radostí podívá. „V první řadě je to skvělá zábava pro publikum, které se dívá na televizi. Hudebních pořadů je zoufale málo, takže můžeme být rádi, že máme každoročně alespoň Superstar. Pro ty lidi, kteří se přihlásí, je to skvělá příležitost, jak otestovat sám sebe, jestli bych na to vůbec měl – učit se nové písničky a zpívat s živou kapelou, takže za mě skvělé,“ hodnotí soutěž s odstupem času Martin Chodúr.

Ačkoliv má zpěvák na svém kontě už čtyři autorské desky, nesoustředí se pouze na vlastní hudební produkci, ba naopak. Svým zpěvem rád vzdává hold velikánům hudební oblasti a tradiční, možná už méně známé písně dál šíří mezi moderní publikum. Přesně tak učinil i v Hustopečích. „Dneska představím takový můj výběr velkých zpěváků, tak jak já je cítím, je to Karol Duchoň, Karel Gott, Waldemar Matuška, ale taky zahraniční zpěváci velkých hlasů jako Tom Jones nebo Frank Sinatra,“ předesílá program koncertu Chodúr.

Poslední album vydal zpěvák v říjnu minulého roku. Na to další si tak budou muset posluchači zřejmě chvíli počkat. O Martinovi Chodúrovi ale v roce 2022 určitě ještě uslyšíme. „V podstatě i dneska, tady v Hustopečích, zahrajeme koncert věnovaný velkým hlasům historie jak české, tak slovenské hudby, takže se představím jako interpret, a s tímhle projektem máme další plány. Rádi bychom ve větším uspořádali obdobný projekt, a to za doprovodu orchestru, takže uvidíme, jestli se nám to povede, a pokud ano, tak by to mělo proběhnout právě v tomto roce,“ uzavírá rozhovor o plánech zpěvák Martin Chodúr. -slam-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch