Novinka TIC na letošní sezónu? Audio průvodce k sadům a rozhledně!

16. 3. 2022 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Hlavní turistická sezona je sice ještě daleko, ale slečny z Turistického informačního centra nezahálí. Už nyní si pro vás připravují několik novinek, které spolu budeme postupně odtajňovat. Tou první je nový audio průvodce na cesty k rozhledně a mandloňovým sadům.


První audio průvodce se dvěma variantami nahrávek o historii i současnosti hustopečských mandloňových sadů se stal součástí mezinárodní cestovatelské aplikace izi.Travel, kterou využívají turisté po celém světě. Kromě čtených zajímavostí jsou součástí aplikace i mapy, fotografie nebo videa. Hustopeče zde prezentují Mandloňovou stezku a rozhlednu.

„V loňském roce jsme v Hustopečích lákaly na komentované prohlídky kostela sv. Václava na Dukelském náměstí a kaple sv. Rocha na Křížovém kopci. Letos jsme se nechaly inspirovat v nedalekých Ivančicích, které právě na platformě izi.Travel prezentují život a dílo Alfonse Muchy. A protože v Hustopečích je jedním z největších lákadel vycházka k mandloňovým sadům, připravily jsme prvního průvodce právě na toto téma. Služba nás zaujala svou přehledností, dostupností i variabilitou - ke každému tématu se dá přiřadit množství odkazů i doplňujících materiálů," popisují novinku pracovnice infocentra Klára Knápková a Martina Radkovičová.

Jak na audioprůvodce?

Na svém chytrém telefonu (Android i iOS) si stáhněte bezplatnou aplikaci izi.Travel. Po jejím otevření se můžete do prohlídek zaposlouchat kdykoliv a offline.

Které dvě prohlídky jsme pro vás připravili?

1. Mandloňovou stezkou
- vydejte se po pětikilometrové trase od Centra volného času Pavučina po rozhlednu, na které najdete šest zastavení na různá témata.

2. Víte, že...?
- deset zajímavostí, které byste určitě měli vědět o hustopečských mandloňových sadech a rozhledně.

Nechcete-li si aplikaci přímo stahovat, načtěte QR kódy, přes které se dostanete na webový prohlížeč (k načtení je třeba být online).

Další informace k prohlídkám vám rádi poskytneme v našem Turistickém informačním centru.

odebírejte přes RSS