Na kurzu Narany hledají své "udržitelné já"

14. 9. 2022 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video

Dobročinný spolek Narana pozval do Hustopečí mladé lidi z celého světa, kteří se zde od 8 září vzdělávají a předávají si zkušenosti v oblasti udržitelného hospodářství. Projekt Sustainable me, neboli "mé udržitelné já", získal grant v projektu Erasmus+. 


Pozvání přijali mladí dospělí z Rumunska, Bulharska, Ukrajiny, Řecka a Španělska. Vystudovaní lidé, kteří chtějí udržitelný způsob života chtějí aplikovat ve svých profesích s blízkém okolí. 

V rámci projektu uspořádali účastníci v areálu CVČ Pavučina veřejné workshopy pro studenty místního gymnázia a učiliště. „Do této části programu jsme, jako Narana, vůbec nezasahovali a bylo vlastně na účastnících, aby vymysleli program a studentům jej předvedli. Oni si vybrali pět stanovišť podle pěti zásad udržitelného hospodářství. Na nich plní různé úkoly a baví se o tom v angličtině,“ vysvětluje organizátorka Marija Wazi, pro kterou podobné projekty nejsou žádnou novinkou. Před příchodem do Hustopečí je po dvanáct let organizovala i v Brně.

Podobné aktivity s účastníky kurzu si může vyzkoušet i široká veřejnost, a to v sobotu 17. září od 15 hodin na akci Zažij Hustopeče jinak. Tu pořádá opět spolek Narana na ulici Mrštíkova v rámci celostátní iniciativy Zažij město jinak. „Chtěla bych všechno moc pozvat, protože kromě workshopů s naší skupinou tam budeme mít i stánek s věcmi od nás z obchůdku, budeme tam mít dobrokávu a dobro pivo, což znamená, že si návštěvníci budou mic sami načepovat pivo a sami uvařit kávu v kávovaru. Budeme tam mít uprostřed ulice velké ohniště, živou hudbu a hlavně společný stůl, kam každý bude moci přinést nějaké dobroty z domu a ochutnat příspěvky druhých. Bude to celé takové rodinné, sousedské. Moc se těšíme a ještě jednou srdečně všechny zveme,“ pozvala Marija. -nov-

odebírejte přes RSS