22. Burčákové slavnosti zahájili tanečníci všech věkových kategorií

30. 9. 2016 · 1 minuta čtení · 10 fotografí

To, že Hustopeče nejsou jen městem mandloní a dobrého vína, ale i šikovných tanečníků všech věkových kategorií, ukázal včerejší start Burčákových slavností. Na pódiu se během dvou hodin vystřídaly se svými tanečními choreografiemi děti z hustopečských mateřských škol, ze základní školy Komenského, ze základní umělecké školy, z taneční skupiny Lady Stars a Move Around. Stovky diváků se bavily u tanečních kreací nejrůznějších stylů. Mladí tanečníci předvedli svým rodičům, známým i kamarádům hip hop, sestavy s pom pomy, scénický tanec i show, která se svou výpravou a dějem blížila pohádkovému muzikálovému představení.

Bouřlivý potlesk si však vysloužili nejen mladí, ale i senioři z Tančírny Na Stará kolena. Připraveny měly dvě pásma country tanců. 

Čtvrteční večer uzavřely koncerty místních kapel Pool Litters a Na2fáze.

Novinkou a překvapením včerejšího programu byli moderátoři. Zkušeného Zbyňka Hádera doplnila dvojice mladých nadějí. Svou premiéru před tak početným publikem si střihly žačky šesté a sedmé třídy Magdalena Kopová a Veronika Vodáková.

Dnes Horenská rada oficiálně otevře 15 mázhausů

Dnes už se slavnosti rozjedou naplno. Oficiální zahájení se uskuteční v 17.00 hodin na Dukelském náměstí. Divadelní začátky slavností připomene představení Divadelního souboru Dlaně Hustopeče O cechu trpělivých panen. Od 18.00 hodin potom bude Horenská rada v čele s Perkmistrem otvírat mázhausy. Letos si návštěvníci budou moci dát pohárek burčáku v patnácti nalévárnách.

Pátek zakončí ohňová show v podání SHŠ Dubia Fortuna a koncert Lenky Dusilové a Baromantiky. 

Dnes už také bude fungovat malá scéna na nádvoří domu U Synků. Zajděte tam ochutnat vína regionálních vinařů a zaposlouchat se do tónu swingové kapely.

www.burcakoveslavnosti.cz

FOTOGALERIE na www.rajce.net. 

(Text a foto: Jana Rozková)


odebírejte přes RSS