40. Přední hlídka se učila dovednosti strážců hranic

2. 10. 2018 · 1 minuta čtení · 22 fotografí · 1 video

Royal Rangers je mezinárodní křesťanská organizace pro děti a mládež. Vznikla v 60. letech 20. století s touhou podporovat kvalitní trávení volného času a rozvíjet v dětech čtyři oblasti života – fyzickou, duševní, duchovní a sociální. V Hustopečích se v prostorech patřících Apoštolské církvi pravidelně schází 40. Přední hlídka. „Děti učíme křesťanské principy. Pomáhat si, nemluvit sprostě, být ohleduplný k ostatním. Naším zlatým zákonem je: Ve všem dělám druhým to, co chci, aby dělali oni mě,“ popsala hlavní myšlenku organizace Zuzana Fridrichová z Royal Rangers. Děti často vedou vedoucí, kteří nejsou o moc starší než samotní členové hlídky. „Vztahy jsou založené na kamarádské bázi. Ukazujeme jim na sobě, jak žít a jak se zlepšovat,“ dodala.


Společně se všechny rangerské hlídky potkávají na celostátních a krajských akcích, které se většinou konají jednou do roka. 40. Přední hlídka se schází pravidelně každou středu po půl šesté. Společný čas tráví různě. „Hrajeme si, učíme se zálesácké dovednosti nebo různé věci pro život – orientaci, uzly nebo jak si udělat palačinky,“ prozradila náplň setkání Fridrichová.
Děti navíc několikrát do roka podniknou víkendovku. Poslední nesla název Hraničářův učeň a program se inspiroval stejnojmennou knihou. Děti se učily dovednosti strážců hranic. „Program začal noční bojovou hrou na Křížovém kopci, kde král přijal děti do služeb hraničářů. Poté jsme prováděli výcvik a nabité dovednosti předvedeme v závěrečné bitvě, kdy musí hraničáři zachránit svého učitele,“ představila víkendový program Fridrichová.
Členy organizace se může stát každý po vyplnění přihlášky, ale pravým Royal Rangers se stanete až po složení zkoušek. Chtěli byste poznat hustopečskou 40. Přední hlídku? Přijďte se podívat na pravidelnou středeční schůzku.

-ves-, FOTO: Archiv 40. Přední hlídky

 

odebírejte přes RSS