Menu Hledat

Aktuální hlášení

Hlášení městského rozhlasu ve čtvrtek 21. a v pátek 22. ledna 2021:

Vážení občané, vyslechněte si aktuální informace z dění ve městě:

Upozorňujeme občany, že od začátku roku platí povinnost označit popelnice novým čárovým kódem, bez nějž nebudou popelnice vyváženy. Čárový kód můžete snadno získat na pokladnách MěÚ Hustopeče nebo objednat e-mailem na chalupkova@hustopece.cz. Podrobnosti najdete na webu města.

Od pátku 15. ledna se pro seniory nad 80 let spustí centrální rezervační systém pro očkování obyvatel proti onemocnění Covid-19. Přihlásit se k němu je možné na webu registrace.uzis.cz a na bezplatných telefonních linkách. Kromě celostátní linky 1221 aktivoval Jihomoravský kraj za tímto účelem krizovou linku 800 129 921. Obě linky jsou bezplatné. Prosíme rodinné příslušníky, aby seniorům tuto možnost představili a zprostředkovali. Děkujeme za spolupráci.

Kino Hustopeče oznamuje, že z důvodu zákazu pořádání akcí v době pandemie koronaviru, bude všem dárkovým kartám, kterým končí platnost do 31. 3. 2021, automaticky prodloužena platnost do 30. 6. 2021. V případě nejasností či potřeby ověření nového data platnosti pište na mail kino@hustopece.cz.

Na obou podatelnách městského úřadu můžete do konce ledna hlasovat o změnách názvů železničních stanic Hustopeče u Brna a Šakvice. Hlasovací lístky si můžete vyzvednout vedle hlasovacího boxu.

Kvůli bezpečnostním opatřením letos nevyjdou do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Zapečetěné pokladničky proto najdete v prodejně zdravé výživy a v lékárně na náměstí, v místním řeznictví na náměstí i na obou pokladnách MěÚ Hustopeče. Přispět můžete dále v lékárně u sv. Tadeáše, v prodejnách COOP nebo v obchodě s potravinami v ulici Javorová. Přispívat je možné také online na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz.

Od 1. ledna je parkování po celých Hustopečích první půlhodinu zdarma - stačí zajít k automatu a stisknout zelené tlačítko. Parkovací karty je možné zakoupit na pokladnách města.

Do 31. března je splatný místní poplatek za odpady. Výše poplatku činí 600 Kč na osobu. Poplatek lze uhradit hotově na pokladně Městského úřadu, převodem z účtu nebo přes SIPO. Další informace získáte na tel.: 519 441 050 nebo na emailu: chalupkova@hustopece.cz.

Knihovna Hustopeče oznamuje, že do odvolání je pro veřejnost uzavřena. Aktuální usnesení vlády neumožňuje půjčovat a vracet knihy ani přes výdejní okénko. Po dobu uzavření nebudou započítávány ani pokuty z prodlení. Výpůjčky budou všem automaticky prodlouženy až do otevření knihovny.

Děkujeme za pozornost a přejeme krásný den.

česky english deutsch