Menu Hledat

Aktuální hlášení

Čtvrtek 6. srpna 2020:

Vážení občané, přinášíme vám informace o aktuálním dění ve městě.

V sobotu 8. srpna se v Hustopečích uskuteční další ročník cyklistických závodů pro celou rodinu "Hustopeče Agrotec tour Škoda auto", který je součástí série závodů Kolo pro život. Startovat se bude v několika kategoriích od 11 hodin z Dukelského náměstí. Podrobnosti najdete na webu www.kolopro.cz.  

Srdečně zveme všechny milovníky cizích kultur na Den Izraele, v rámci kterého vystoupí v neděli 9. srpna v 16:00 hodin v domě U Synků hebrejská kapela Nachamu Ami. Součástí odpoledne bude i výstava Masaryk a Svatá země a představí se i čestní hosté. 

Penzion a pečovatelská služba Hustopeče oznamuje, že do konce srpna přijímá žádosti o sociální byty v novém bytovém domě v Žižkově ulici. Byty jsou určené osobám starším 65 let nebo osobám s přiznaným příspěvkem na péči. Prohlédnout si je můžete v rámci Dne otevřených dveří příští čtvrtek 13. srpna od 10:00 hodin. Formulář žádosti je k vyzvednutí v kanceláři Penzionu pro seniory nebo na webových stránkách města.

Hustopečská chasa srdečně zve na tradiční krojované hody, které proběhnou příští víkend před společenským domem na Herbenově ulici. V pátek 14. srpna v 17:00 začnou stavěním máje, v sobotu 15. srpna od 18 hodin projde městem krojový průvod zakončený večerní zábavou od 20 hodin a v neděli po krojové mši svaté v 11 hodin v kapli sv. Rocha se všichni krojovaní sejdou v 13:30 na křižovatce ulic Nová a Školní, odkud vyjde krojový průvod městem. Hody zakončí nedělní odpolední zábava se zavádkou i sólem pro děti a večerní zábava od 20 hodin. Všechny návštěvníky prosíme o dodržování hygienických opatření. Doporučujeme vzít si vlastní skleničku. Na místě bude dezinfekce a při sólech jednorázové kalíšky.

Společnost Norma Czech Hustopeče oznamuje, že hledá seřizovače výrobní linky s náborovým příspěvkem 30.000 Kč. Zájemci mohou přijít na den otevřených dveří, který proběhne v pondělí 10. srpna ve 13 hodin v prostorách firmy Norma Czech na Havlíčkově ulici. 

V pondělí 10. srpna od 7:30 do 17:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v některých úsecích ulic Bratislavská, Herbenova, Na Hradbách, Nádražní, Palackého, Smetanova a Vinařská. Podrobnosti najdete na webu a úřední desce města.

Nemocnice Hustopeče oznamuje, že obnovila ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech odděleních a v celém areálu i ve venkovních prostorách do odvolání platí povinnost nošení roušek. Stejné opatření platí i na pracovištích Okresní správy sociálního zabezpečení v Břeclavi.

Vinaři z Hustopečí zvou na Festival otevřených sklepů, kdy každý den mají otevřeno minimálně dva z nich. Podrobný rozpis najdete na letáčcích a webu města.

Vedení města doporučuje sledovat jak veřejnoprávní, tak lokální média, která přináší aktuální informace a pokyny k bezpečnostním opatřením. Oficiální dokumenty najdete na úřední desce města.

česky english deutsch