Menu Hledat

Aktuální hlášení

Hlášení městského rozhlasu

Ve čtvrtek 30. a pátek 31. března 2023:

Vážení spoluobčané, pojďme se podívat, co nás o víkendu čeká, Obzvláště v neděli se budeme muset asi rozkrájet, abychom všechno stihli..

Vodovody a kanalizace a.s. Břeclav, středisko Hustopeče, oznamuje, že bude ve dnech 3.—24. dubna provádět odečty vodoměrů. Prosíme občany, kteří nemají přístupný vodoměr, ať stav vodoměru vyvěsí na viditelné místo nebo zavolají na telefon 733 530 028.

Tento pátek 31. března v 18 hodin startuje v kině filmový festival Expediční kamera, který představí nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Předpokládaný konec akce je ve 22 hodin a kromě několika filmů se těšte i na besedu a občerstvení v kinokavárně. Vstupenky na místě nebo v předprodeji na webu kina.

A jdeme na tu neděli. Tuto neděli 2. dubna v 13:30 jste srdečně zváni na komentovanou pětikilometrovou procházku přírodou za Hustopečemi. Představíme vám projekt Živá krajina - kromě krásných scenérií si ukážeme, jak a kde se v okolí Hustopečí ztrácí voda a kde bychom ji naopak mohli zachránit. Procházku zakončíme společným táborákem. Podrobnosti najdete na webu i facebooku města a plakátech.

Pokud vás procházka neláká, zajděte si v neděli v 15 hodin na Pavučinu na Velikonoční jarnění. Malí i velcí si mohou uplést pomlázku, ozdobit vajíčka a vyzkoušet další velikonoční dekorace. 

A pokud tvořit neumíte nebo nechcete, zajděte se do městského muzea podívat, jak tvoří jiní - v 16 hodin se v galerii koná vernisáž výstavy prací žáků základních škol, Základní umělecké školy a gymnázia. Výstava potrvá do 23. dubna.

A pokud vás ani výstava nenaláká, máme tu ještě horké želízko v ohni v podobě divadelního představení Mezi nebem a zemí, se kterým se v 18 hodin představí v sále kina divadelní soubor Prkno z Veverské Bítýšky.  

Tím končíme s nedělí a jdeme dál. Všem vinařům se otevírá možnost přihlásit se na 19. ročník tradiční soutěžní přehlídky vín O Hustopečskou pečeť 2023.Přihlašování probíhá přes systém ELWIS a podání přihlášky je možné do 6. dubna (včetně).

Upozorňujeme občany, že od 4. února do 18. června bude ve městě provádět šetření v domácnostech Český statistický úřad. Cílem je mapování životních podmínek občanů. Terénní pracovníci se musí prokázat průkazem tazatele a průkazem zaměstnance statistického úřadu nebo dokladem totožnosti. Účast v šetření je dobrovolná. Podrobnosti najdete na webu města. 

Děkujeme za pozornost a přejeme vám krásný týden.

česky english deutsch