Menu Hledat

Dům - penzion pro důchodce

Cílová skupina:
- senioři
- invalidní občané s tělesným postižením

Byty v Domě-Penzionu pro důchodce (dále jen „Penzion“) jsou samostatnými bytovými jednotkami a jsou určeny pro bydlení starších a zdravotně postižených občanů (příjemců starobního či invalidního důchodu), zejména občanů žijících osaměle. Jedná se o byty zvláštního určení.
Obyvatelé musí být v základních životních úkonech soběstační. Není možné přijmout osoby, které jsou z důvodu komplexní ztráty soběstačnosti zcela odkázány na celodenní péči jiné osoby, dále osoby postižené různými psychózami, alkoholiky či jiné osoby, které by (dle vyjádření lékaře) svým chováním narušovaly soužití obyvatel zařízení. Není překážkou to, když osoby z důvodu vyššího věku nebo zdravotního stavu potřebují do jisté míry pomoc nebo péči jiné osoby. V tomto případě mohou využívat služeb pečovatelské služby města Hustopeče, která sídlí v penzionu a má pracovní dobu každý den od 6 do 20 hodin. Pečovatelská služba zajišťuje za úplatu pomoc s hygienou, úklidem, nákupem, donáškou obědů a jiné. Toto však pouze v provozní době služby. Po zbývající dobu musí být obyvatel schopen si úkony péče o vlastní osobu zajistit sám svépomocí či s pomocí jiné služby, popř. osoby.

Podání žádosti:
O přidělení bytu do nájmu v „Penzionu“ může požádat jednotlivec, manželská či jiná příbuzenská dvojice, druh a družka, pokud oba splňují podmínky pro přijetí do zařízení. Žádosti o umístění přijímá a eviduje organizační složka Penzion a pečovatelská služba Hustopeče.

Poskytnutí nájmu:
Přidělení bytu v „Penzionu“ schvaluje rada města Hustopeče na základě doporučení a zdůvodnění sociální komise. S novým obyvatelem je uzavřena nájemní smlouva. Byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou, vestavěnými skříněmi a spížní skříní. Ostatní vybavení bytu si uživatel zajišťuje sám. K bytu patří sklep nebo komora. Obyvatelům je k dispozici jídelna, společenská místnost s TV, knihovnou a rekreačním cvičebním zařízením, hostinský pokoj pro ubytování návštěv. Jedenkrát týdně ordinuje lékař. V případě projevení zájmu o pečovatelskou službu je s obyvatelem uzavřena smlouva o poskytnutí pečovatelské služby.

Prádelna, úklid:
Tel.: 737 236 939 Jana Hlaváčová, Hana Filásková
Příjem /výdej prádla: pondělí – pátek 12:00 – 14:00

V objektu jsou soukromými subjekty zajištěny tyto služby:
- kadeřnictví: Fialová Božena, tel.: 776 005 206
- manikúra, pedikúra: Maděrová Jana, tel.: 607 861 765
- výživový poradce: Furch Pavel, DiS., tel.: 728 701 551

Dokumenty a formuláře:
Žádost o přijetí do Penzionu pro důchodce DOC (81 kB)
Domovní řád PDF (880kB)
Ceník PDF (562kB)
Informační leták PDF (127kB)

česky english deutsch