Budova Základní umělecké školy se dočkala nové výmalby

18. 2. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města

Od konce ledna se v budově Základní umělecké školy pilně pracuje. Zdejší třídy i chodby se po několika letech dočkají nové výmalby. 


Budova Základní umělecké školy na Komenského ulici voní po barvách. Nemohou za to však výtvarné obory, ale učni z blízkého učiliště, kteří postupně malují všechny třídy a chodby. „S malováním jsme začali koncem ledna, střídá se tu šest až osm žáků naší školy, kterou oslovilo vedení města Hustopeče,“ popisuje mistrová Bronislava Horáková z SOŠ a SOU Hustopeče.

Podnět na vymalování všech 11 tříd a chodeb vzešel od ředitele školy, který radu města upozornil, že výmalba nebyla ve škole provedena už několik let. „Mým záměrem samozřejmě je školu stále obnovovat a opravovat. Když jsem nastupoval do vedení školy, chtěl jsem, aby třídy nebyly jen bílé, aly aby byly barevné. To se povedlo, každý pedagog si do své třídy mohl vybrat svou barvu,“ těší se z průběhu prací ředitel Miroslav Brúček.

Základní umělecká škola funguje v budově bývalé mateřské školy od roku 1991 a od té doby se dočkala jen dílčích oprav. Poslední velkou investicí byla v roce 2020 nová střecha za bezmála tři čtvrtě milionu korun. Výmalba starých tříd musí probíhat opatrně. „Musíme používat penetraci, protože omítky jsou staré a loupají se. Plochy proto nejdříve penetrujeme a následně nanášíme klasickou barvu,“ popisuje postup prací Horáková.

Výmalba probíhá při plném provozu školy, což práce trochu protahuje. Náklady se vyšplhají na necelých osmdesát tisíc korun. „Je to náročné v tom, že každý den v půl jedné musí být malovaná třída už vyklizená, aby zde mohla probíhat výuka. Termín dokončení máme do konce dubna, tak se budeme snažit to stihnout,“ doufá Horáková. -nov-

odebírejte přes RSS