Burza knih letos nabízí spoustu nových titulů

2. 3. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
V době čím dál populárnějších audio knih se stále ještě najdou milovníci svazků tištěných. A není jich málo. Čtenáři své knihovny obnovují i díky každoroční burze knih v městské knihovně, která letos potrvá do 10. března. 


Nabídka titulů je každoročně velmi pestrá a vyberou si i nejmenší čtenáři. „Opět tu máme všechny kategorie od dětské literatury, beletrii, odbornou literaturu a časopisy, romány. Letos je navíc většina knih nová, je vidět, že čtenáři dostali knihu třeba na Vánoce nebo jako dárek a přečetli ji maximálně jednou, možná ani to ne, a hledali pro ni jiné využití. Tak jsme rádi, že je přinesli na burzu. Na druhou stranu je to taková výzva pro čtenáře, že je lepší si knihy vybírat a půjčovat v knihovně, než je kupovat a pak se jich zbavovat,“ usmívala se knihovnice Jana Unverdorbenová.

S akcí bude knihovna pokračovat i v dalších letech, protože přečtených knih, které by mohly posloužit druhým, je mezi lidmi spousta. „Trh s knihami je přesycený, takže je těžké někomu radit. Ale řekla bych, že pokud máte doma knihy, které vám zabírají místo, tak je dobré je posílat dál ať už pomocí naší burzy nebo třeba knihobudek, které vznikají i v našem okolí. Dokonce na internetu jsou skupiny, ve kterých je možné knihy posílat dál, každá iniciativa se vítá. I my v knihovně budeme přemýšlet, jak naložit s knihami, které nám po burze zůstanou, protože nemáme skladovací prostory, abychom je tu nechávali třeba na příští rok,“ uvažuje Unverdorbenová. -nov-  

odebírejte přes RSS