Část budovy Základní a praktické školy slouží od února žákům ZUŠ

6. 3. 2019 · 2 minuty čtení · 7 fotografí · 1 video

 Od druhého pololetí letošního školního roku se taneční a výtvarný obor Základní umělecké školy Hustopeče vyučuje v nových prostorách v budově Základní a praktické školy v ulici Šafaříkova. Zřizovatelem obou škol je Jihomoravský kraj. Kvůli klesajícímu počtu žáků Základní a praktické školy rozhodl o využití části budovy pro zájmové vzdělávání a investoval do přestavby. „Hledali jsme prostory, kde bychom mohli být, Kraj se k tomu postavil čelem a vybudovali nám tady nádherné zázemí. Máme tady vše, co potřebujeme, co jsme měli na staré škole, taneční sál, učebnu výtvarného oboru a zázemí je nadstandardní. Podařila se velká šatna pro taneční obor, nové záchody a sprchy, ty prostory na chodbách taky nejsou nijak stísněné. Dále máme k dispozici malou sborovničku, sklad i místnost pro vypalování keramiky,“ popsal ředitel Základní umělecké školy Hustopeče Jaromír Benda. Pro potřeby základní umělecké školy byl postaven i úplně samostatný vchod, od Základní a praktické školy jsou prostory stavebně oddělené. „ Je to samostatná organizační jednotka, takže o nich téměř nevíme,“ přiznala ředitelka Základní a praktické školy Hustopeče Blanka Vetýšková.
Dětem i rodičům v nových učebnách líbí, ale změna místa výuky s sebou přinesla i komplikace. Budova v Pitnerově ulici, která sloužila tanečnímu a výtvarnému oboru základní umělecké školy desítky let, má velmi výhodnou polohu v blízkosti škol, školek i nádraží. Výhodou nového umístění je mnohem lepší možnost parkování, které je v centru města stále komplikovanější.
 Nyní uvolněná v Pitnerově ulici bude dětem sloužit i nadále. Už více než deset let jedná město o poskytnutí vhodných prostor se skauty, kteří mají v Hustopečích velkou členskou základnu. Byla jim nabídnuta budova za současným Společenským domem, poté část budovy Halp printu v areálu Pavučiny, ale obě varianty se ukázaly jako nerealizovatelné. „ Byli byli jsme před problémem, co se skauty v Hustopečích udělat a naskytla se tato budova. Skauti si ji prohlédli, líbila se jim a brzy budeme podepisovat smlouvu o dlouhodobém pronájmu,“ prozradila starostka Hana Potměšilová.

-kam-

odebírejte přes RSS