Čerti odešli s prázdnou. Mikuláš naděloval v M-klubu

6. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Do Hustopečí opět po roce zavítal svatý Mikuláš. A všechny děti si pozval na besedu do M-klubu v Herbenově ulici, aby jemu i jeho družině andělů a čertů povykládaly o tom, co se jim v uplynulém roce podařilo, a kde mají naopak ještě nějaké rezervy.


Kritéria, podle kterých svatý Mikuláš děti odměňoval byla poměrně srozumitelná, a tak se stalo, že družina čertů, která mezi dětmi hledala zlobivce do pekelného kotle, odešla s prázdnou. „Takové typické hodné dítě by mělo být spokojené samo se sebou a současně by měli být spokojení i rodiče, což je někdy těžké vyvážit. Děti mají svoji hlavu stejně, jako dospělí, ale je důležité poznat, kdy je dobré poslouchat, kdy už je nějaké to zlobení za hranou,“ myslí si Mikuláš.

Ale nedělejme si iluze, každému z nás se během roku určitě něco nepovedlo. Naštěstí nebe je velmi shovívavé a promíjí i nějaké to uklouznutí. „Když jsem tak poslouchal, co se dětem během roku nepovedlo, a jak jsem to sledoval se svými anděly z nebe, tak hodně často se stávalo, že se jim nechtělo do školy a do kroužků. Taková ta lenost a pohodlnost byla hodně znát. Často nechtěly děti snídat a potom měly hlad. Hodně mlsají, to víme, to je každý rok. Ale musím říct, že v jádru se všechny snaží být hodné a poslušné, což také bylo po zásluze odměněno,“ usmíval se spokojený Mikuláš. -nov-

odebírejte přes RSS