Členové Muzejního spolku se sešli na výroční schůzi

9. 1. 2020 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Jedním z mnoha spolků, které obohacují kulturní dění v našem městě, je Muzejní spolek Hustopeče. Jeho členové se v úterý 7. ledna na své výroční schůzi ohlédli za uplynulým rokem.


Sdružení milovníků přírody, kultury a historie nejen místního regionu funguje v Hustopečích už dvacet let.„Na začátku to byla Univerzita třetího věku, pak to byl Seniorklub, a v roce 2007 jsme se přeregistrovali na Muzejní spolek. Zakládajících členů bylo určitě kolem 40, v současné době je nás 29 členů a máme problém získávat mladé, náš věkový průměr je obdivuhodný,“ uvedla jednatelka spolku Jiřina Kotoučková.

Spolek organizuje především různé vzdělávací akce, přednášky, besedy. „Pořádáme také zájezdy, ale dneska už vzhledem k mobilitě našich členů soustřeďujeme víc na tu přednáškovou činnost,“ vysvětlila Kotoučková.
Během uplynulého roku uspořádali celkem šest přednášek, především z oblasti historie a umění. Ve své výroční zprávě je připomněl předseda spolku Bohumil Němeček: „Zajímavá byla přednáška uměleckého kováře Milana Michny na téma Zrození symbolu, v říjnu nám Mgr. František Trávníček přednášel o legionářích z Hustopečska.“
Při zajišťování seminářů a besed i v mnoha dalších oblastech spolek úzce spolupracuje s Městským muzeem a galerií Hustopeče. „Spolupráce spočívá v několika oblastech. Muzejní spolek nám přispívá sbírkotvornou činností, pomáhá nám s personálním zajištěním konferencí a výstav. My jim zase poskytujeme naše prostory k setkávání a pomáháme organizovat jejich poznávacích zájezdy,“ prozradila etnografka MMG Hustopeče Šárka Prokešová.

Loni se členové spolku podívali na Velehrad nebo do okolí Vídně po stopách Habsburků, nevynechali ale ani tradiční vycházku. „Vždycky na jaře a na podzim máme vycházku spojenou se zábavou u jedněch našich členů u rybníka,“ přiblížila jednu z tradic spolku Kotoučková.
Hustopečská veřejnost zná Muzejní spolek jako pořadatele jarních výstav a tradičních vánočních bazárků v domě U Synků. A protože členové spolku rozhodli, že ve své činnosti budou pokračovat i v příštím roce, kulturní kalendář Hustopečí jistě opět doplní řadou zajímavých akcí.

-kam-

 

odebírejte přes RSS